Sostinė didina pajėgas kovoje su smurtu prieš vaikus

Pastaruoju metu vis dažniau fiksuojami suaugusiųjų smurto prieš vaikus atvejai sostinės valdžią paskatino didinti prevencines priemones. Jau nuo gegužės mėnėsio į Vaiko teisių apsaugos skyrių bus priimti 6 nauji specialistai, kurie iškvietimuose dėl smurto artimoje aplinkoje talkins policijos pareigūnams.

Pasak Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Linos Juškevičienės, nauji skyriaus darbuotojai, gavę Policijos pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje, atvyks į įvykio vietą kartu su pareigūnais ir spręs klausimą dėl nepilnamečių vaikų tolimesnės priežiūros. Iki šiol pareigūnams neretai iškildavo sunkumų, nes jie neturi reikiamos patirties ir žinių, kaip derėtų elgtis su į pavojų šeimoje pakliuvusiais vaikais.

Vis dėlto tai ne vienintelės naujovės, kurios bus vykdomos siekiant apsaugoti socialinės rizikos šeimose gyvenančius nepilnamečius. Nuspręsta, jog pastarąjam sąrašui priskiriamose šeimose nuo šiol bus lankomasi ir nedarbo metu, o vizitai – bus gerokai dažnesni. Stipriai didinamos bus ir globėjų tarnybos gretos, per šiuos metus planuojama parengti net 160 savo srityje kompetetingų globėjų. Šiuo metu Vilniuje yra parengta 11 profesionalių socialinių globėjų, kurie vaiką pasiruošę priimti bet kuriuo metu, o nuo šių metų kovo pradėjo veikti keturios Globėjų tarnybos.

Naujausiais duomenimis, po pastaraisiais metais visuomenę sukrėtusių įvykių, Vaiko teisių apsaugos skyrius gauna kelis kartus daugiau pranešimų apie netinkamą elgesį su vaikais. Vien per šių metų pirmus tris mėnesius Vilniuje iš gyvybei ir sveikatai pavojingų sąlygų paimti 88 vaikai.

Kaip informuoja miesto savivaldybė, sostinėje dažniausiai šias pavojingas situacijas šeimoje pastebi patys savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai. Vien praėjusiais metais skyriaus darbuotojai iš pavojingų sąlygų išgelbėjo 114 vaikų, kai policijos pareigūnai tuo pačiu laikotarpiu – tik 65 vaikus.

3 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.