Merginų iki 18 metų krepšinio čempionate stipriausios buvo vilnietės

Šeštadienį Arvydo Sabonio krepšinio centre paaiškėjo stipriausios merginų ir vaikinų iki 18 metų komandos. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos finaluose ypač sėkmingai pasirodė trenerės Diliaros Velishaievos treniruojamos Vilniaus krepšinio mokyklos merginos. Finale jos 60:48 (13:11, 21:8, 11:17, 15:12) įveikė Alytaus sporto ir rekreacijos centro atstoves.

Pirmame kėlinyje rungtynės vyko taškas į tašką, tačiau po jo dviejų taškų pranašumą turėjo vilnietės. Antrasis kėlinys buvo pražūtingas alytiškėms. Per jį Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinės padidino persvarą iki 15 taškų.

Trečiame kėlinyje ėmė tirpti VKM merginų persvara. Alytiškės suderino taikiklius, tačiau nepradėjo varžovėms kvėpuoti į nugarą. Jos sumažino atsilikimą iki 9 taškų.

Vilniečių puolėja Andrėja Pečiūratė šiame kėlinyje surinko penktąją pražangą ir pasirodymą baigė anksčiau laiko. Ji spėjo pelnyti 2 taškus ir po krepšiais atkovoti net 12 kamuolių.

Vilniečių lyderė Gitana Paulauskaitė iki šio momento jau buvo pelniusi 19 taškų (3/3 tritaškių).

Ketvirtas kėlinys sėkmingiau susiklostė VKM auklėtinėms. Jį vilnietės laimėjo 15:12. Rungtynių galutinis rezultatas 60:48 skelbė, jog Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionėmis tapo VKM merginos.

Simboliniame finalinio ketverto penketuke taip pat atsidūrė dvi VKM žaidėjos – Dalia Donskichytė ir Gitana Paulauskaitė.

VKM: Gitana Paulauskaitė (23 tšk. 8 atk. kam.), Dalia Donskichytė (13 tašk. 8 atk. kam. 2 perimti kam.), Eglė Zabotkaitė (9 tašk. 13 atk. kam. 4 rez. perd.).

Alytaus SRC: Kristina Masionytė pelnė (15), o Karolina Kazočiūnaitė (14).