MFA „Žalgiris“ A lygoje startavo kovingai, bet pralaimėjo

Jurgitos Riekašienės nuotr.

Vilniaus moterų futbolo klubas MFA „Žalgiris“ išvykoje pradėjo naują sezoną. Jų varžovėmis buvo penkiasdešimtmetį mininti Gargždų „Bangos“ ekipa. Vilnietės po įnirtingos kovos nusileido 3:2 (2:2). Itin rezultatyviose rungtynėse netrūko gražių epizodų ir kietos kovos.

Žalgirietės rungtynes pradėjo itin aktyviai. Jau 5-ą rungtynių minutę Ugnė Adamavičiūtė atsidūrė greitos atakos smaigalyje ir vilnietes išvedė į priekį 1:0. MFA „Žalgiris“ netrukus mėgino dvigubinti persvarą, tačiau Gargždų klubo vartininkė smūgius atrėmė.

Kėliniui įpusėjus šeimininkės pakilo į sostinės futbolininkių vartų šturmą. Jau 22-ą minutę jis pasiteisino – Lijana Gedminaitė po gražaus perdavimo liko viena prieš vilniečių vartininkę ir išlygino rezultatą 1:1.

Identiška situacija pasikartojo baigiantis antrajam kėliniui. L.Gedminaitė pakartojo sėkmę ir pelnė antrąjį įvartį, išvedusį „Bangą“ į priekį. Tiesa, gargždiškiai džiūgavo neilgam. Po minutės vilnietės nuostabiai suklaidino šeimininkes prie jų vartų ir gruzinė Ana Cheminava išlygino rezultatą - 2:2.

Antrajame kėlinyje paaiškėjo varžybų nugalėtoja. Jo scenarijus priminė pirmąjį kėlinį – didesnėmis pajėgomis atakavusioms vilnietėms gargždiškės atsakė kontratakomis. 63 minutę trečią sykį į sostinės klubo vartus skriejo L.Gedminaitės pasiųstas kamuolys. Gargždiškei pasiekus „hat-trick‘ą“ ir savo komandą išvedus į priekį, MFA „Žalgiris“ iki susitikimo pabaigos spaudė šeimininkes, bet rezultatas nebekito.

Rungtynių statistika:

Gargždų miesto stadionas, 150 žiūrovų. Teisėjas: O.Abramavičius.

Įvarčiai: 22 min., 41 min., 63 min. L.Gedminaitė („Banga“); 5 min. U.Adamavičiūtė, 42 min. A.Cheminava (MFA „Žalgiris“).

Įspėjimai: 33 min. R.Jevtušenkaitė (MFA „Žalgiris“).

Rungtynių nuotraukų albumą rasite čia.

Artimiausios MFA „Žalgirio“ rungtynės:

04-23 13:00 val. U-17 merginų rinktinė – MFA „Žalgiris“ , LFF stadionas (Stadiono g. 2)

Lyginant su praėjusiais metais, komanda pasipildė keliomis stipriomis naujokėmis, nauju treneriu Tomu Ražanausku, o pernykštės jaunosios futbolininkės tapo brandesnės ir stipresnės.

„Sezono pradžia visiems ir visada nebūna lengva, tačiau merginos išsiilgusios rungtynių. Nei vienam sportininkui treniruotės neprilygsta rungtynėms – ne išimtis ir MFA merginos. Galėčiau sakyti, kad kaip studentams mums trūksta vienos nakties, tačiau su tuo susiduria kiekviena komanda, todėl toks pasakymas iš esmės nieko nereikštų“, - sakė T.Ražanauskas.

Pernai žalgirietės per 20 rungtynių iškovojo 10 pergalių. Pagrindinė problema – sukurtų progų realizacija. Šiemet šiai problemai spręsti buvo pasikviesta puolėja Sonata Vanagaitė.

„Svarbu, kad komandoje būtų gera atmosfera, o pagal sezoną salėje galiu pasakyti, kad ji puiki. Neabejoju, kad turėsime gerą sezoną“, - sakė S.Vanagaitė.