Sostinėje rūkoriai mini „Kanapių kultūros dieną“

Balandžio 20-oji – kanapių mėgėjų šventė. Nors Lietuvoje ši bendruomenė dar nėralabai didelė, tačiau drauge ji kanapių dieną mini ne pirmus metus iš eilės. Toks minėjimas planuojamas ir šiandien, kai susirinkę kanapių mėgėjai tarpusavyje diskutuos apie tai, kodėl jiems patinka rūkyti ir kodėl kanapės augalo žiedai - marihuana - turėtų būti legalizuoti. 

Kanapių mėgėjų tikslas – marihuanos legalizavimas, kitaip tariant, baudžiamųjų sankcijų pašalinimas jos varotojams. Susibūrusi bendruomenė dėl šio klausimo ne tik rengia mitingus, bet ir tarpusavyje sprendžia jiems rūpimus klausimus - dažniausiai tai klausimai, liečiantys taiką pasaulyje, kanapės kultūros menkinimą visuomenėje, neteisybę bendruomenės atžvilgiu.

Marihuanos šalininkų teigimu, ši medžiaga vartojama tik savo malonumui,neskatinant vartoti aplinkinių. Tokie siekiai - remiami laisva valia ir teigimu, jog marihuanos disponavimo visuomenėje galimybių varžymas tik skatina nusikalstamą veiklą.

Pagrindiniai šios subkultūros grupės nariai - vaikinai nuo 16 iki 30 metų. Remiantis tyrimuose surinktais duomenimis, galima spręsti, kad 1987 m. gimę ir Lietuvos didmiesčių gatvėmis besišlaistę vaikinai paauglystėje jau turėjo galimybę eksperimentuoti su aprašoma medžiaga. Labiausiai marihuanos vartojimas yra paplitęs Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Klaipėdoje, Panevėžyje.

Atliktų tyrimų metu pastebėta, jog dažniausiai marihuanos mėgėjus vienija naujųjų laikų komunistinės idėjos, skelbiančios žmonių lygybę ir kritikuojančios kapitalistinę santvarką. Tai žmonės, turintys polinkį į daugiau priklausomybių, todėl marihuanos mėgėjai dažniausiai rūko ir tabako gaminius, valgo daug saldumynų, nesveiko maisto, daug laiko praleidžia prie kompiuterių ekranų.

Marihuaną vartojančių žmonių paklausus, kodėl jie renkasi rūkyti, dažniausias atsakymas yra, kad tai malonuMaloniausias momentas jiems yra tuomet, kai parūkius šios medžiagos akys prisimerkia, balsas tampa vangus, lėtesnis. Po rūkymo mėgėjai dažniausiai nutaria pasėdėti ir pasišnekėti, paklausyti muzikos ar tiesiog žiūrėti į sieną.

Įdomu tai, jog gana didelė dalis žmonių, pasyviai vartojančių marihuaną, savo įprotį rūkyti supranta kaip priklausomybę. Tačiau daugiau už juos rūkantys žmonės – tikrieji kanapių mėgėjai - marihuanos vartojimo priklausomybe nelaiko.

Pastovaus marihuanos vartojimo iššauktas problemas galima apibūdinti taip: žmogus jaučia nuolatinį nervingumą, norą parūkyti ir tik parūkęs tampa emociškai stabilus, geros nuotaikos. Žmogui, kuris nuolatos vartoja, būdingi nuotaikų svyravimai, daug rūkantiems yra ypač sunku sutelkti dėmesį, jie jaučia nuolatinį išsiblaškymą ir nervingumą. Turint polinkį psichologinėms ligoms, marihuana gali suveikti kaip dirgiklis ligai pasireikšti. Vartojant marihuaną paauglystės laikotarpiu, ji gali tapti žalinga ir prisidėti prie tokių savybių, kaip tingumas, motyvacijos stoka, beprasmybės pajautimas.

Galbūt naivu manyti, kad Lietuvoje greitu metu atsidarys parduotuvėlės, prekiaujančios suktinėmis, kaip Amsterdame, tačiau idėjomis tikėti nedraudžiama, todėl rūkoriai ir šį ketvirtadienį rinksis į eiseną. Vieniems tai bus proga susipažinti su bendraminčiais, kitiems - galimybė pareikšti savo politines pažiūras ar etines nuostatas, tretiems - tai puiki galimybė surasti kontaktų, iš kurų vėliau tiesiog galės nusipirkti žolės. 

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.