Entuziastai lobių ieško ir sostinės gatvėse

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų civilizuoto pasaulio kraštų, žmonės mėgsta įdomius, įtraukiančius užsiėmimus, iš kurių vienas - lobių paieškos. Kad šis užsiėmimas taptų tikru nuotykiu, žmonės netgi sugalvojo tokį dalyką, kaip GeoCaching - veiklą, kurios tikslas yra bet kokioje vietoje paslėpti arba surasti lobį.

Susikūrusiems vartotojo prieigą svetainėje geochaching.com bus suteikta prieiga prie koordinačių, kurios nurodys paslėptų lobių vietą. Lobis - tai daiktas, nepriklausomai nuo jo vertės, paslėptas kokioje nors vietoje, kuri ką nors simbolizuoja arba yra sunkiai prieinama. Dažniausiai tai simbolinis niekutis arba paprastas sulankstytas lapelis, leidžiantis pasižymėti suradimo datą, ieškotojo inicialus ar vardą. Lobiai yra skirstomi pagal tai, kaip sunku yra juos rasti – daug žvaigždučių reiškia saugiai paslėptą lobį, kurį bandant rasti gali tekti išspręsti ne vieną galvoskį ar mįslę.

Dalyvauti šiame žaidime gali kiekvienas, o dalyvauja - tikrai nemažas kiekis jaunimo. Dauguma lobių yra paslėpti vaizdinguose vietose – parkuose, miškeliuose, prie įspūdingų architektūrinių paminklų ir panašiai. Kiekvienas rastas lobis garantuoja uždirbtus taškus, kurie yra reitinguojami oficialioje projekto svetainėje.

Projektas yra toks populiarus, jog paslėptų lobių galima rasti bene kiekvienam Lietuvos miestelyje. O miestuose jų knibžda įvairiose vietose. Jūs vaikščiojate pro juos kiekvieną dieną, einate į darbus ar mokyklas net nesusimąstydami, kad jie guli visai šalia. Lobių ieškotojai dažnai savaitgalius ar atostogas planuoja taip, jog turėtų galimybę aplankyti vietas, kur guli sunkiausiai paslėpti lobiai, taip siderindami keliavimą su žaidimu.

Aktyvius lobių ieškotojų bendravimas forumuose į šią veiklą tik dar labiau įtraukia. Žmonės yra linkę dalintis nuorodomis ir pagalbos nuotrupomis. Suradę lobį ieškotojai dažniausiai palieka kažką savo, senąjį lobį pasiėmę sau arba palikę toje pačioje vietoje. Dažnai žmonės ten įdeda rankų darbo kūrinius ar simbolinę vertę turinčius atributus: ženkliukus ar monetas. Kai kam pasiseka rasti ir pinigų, tačiau tokie lobiai ant gatvės - nesimėto, o norint juos surasti - tenka paplušėti.

Vilnius taip pat yra puiki vieta lobių paieškai. Šiame mieste daug tiltų, daug bažnyčių ir daug senų kiemų bei kitų vietų, kuriose galite atrasti aba paslėpti savo lobį. Daugiau informacijos apie žaidimą - oficialioje svetainėje: https://www.geocaching.com/

5 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.