Vilniaus oro uosto uždarymas žada nuostolius

Facebook nuotr.

Šių metų vasarą dėl rekonstrukcijos darbų laikinai ketinama uždaryti 1944 metais pastatytą Tarptautinį Vilniaus oro uostą. Jis neveiks kiek daugiau nei mėnesį - nuo liepos 14 iki rugpjūčio 17 d. Skrydžius laikinai vykdys ir priims Kauno oro uostas.

Vilniaus oro uosto teritorijoje bus tvarkomi lėktuvų tūpimo ir kilimo takai. Reikia pakeisti seną tako dalį, įrengti lietaus vandens nuotekų sistemą, patobulinti apšvietimą. Keturiolika iš šešiolikos oro uoste skrydžius vykdančių bendrovių, juos perkels į Kauną.

Verslininkai, įsikūrę oro uoste, nėra patenkinti šiais planais, esą įprastai pelningiausiu laikotarpiu jie patirs nemažai nuostolių, be to reikės darbuotojus išleisti atostogų. Oro uosto administracija teigia, jog rekonstrukcijos darbų laikas buvo parinktas atsižvelgiant į dienos ilgumą, kritulių ir temperatūros santykį, o apie darbų ketinimus pranešta jau 2015 metais.

„Rekonstruojant oro uostą, jame esančios parduotuvės neturėtų visiškai užsidaryti. Joms siūlome užsiimti alternatyvia veikla, mat oro uoste vyks įvairūs renginiai“ – teigė komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Apskaičiuota projekto darbų suma svyruoja apie 25 milijonus eurų. Tam, kad būtų užtikrinta aukščiausia darbų kokybė, juos atlikti paskirtas Latvijos statybų konsociumas „ACB“. Tai tik dalis Vilniaus oro uosto modernizacijos planų. Visa jų planuojama išlaidų suma siekia 60 mln. eurų.

Kauno oro uostas ruošiasi padidintam krūviui. Skrydžių kiekis čia padidės net 6 kartus. Miestui tai iššūkis, bet ir vertinga praktika kuriant ateities planus, kadangi dalis sumontuotos infrastruktūros išliks savo vietoje.

Kauno oro uoste planuojama praplėsti senas ir įrengti naujas automobilių stovėjimo aikšteles, pastatyti laikinus modernius atvykimo ir išvykimo terminalus su patikros postais, pasirūpinti maitinimo, prekybos ir turizmo sektorių praplėtimu. Birželį greta oro uosto duris ketina atverti naujas, 102 vietų viešbutis. Taip pat kuriama greito, kokybiško ir patogaus susisiekimo tarp Kauno ir Vilniaus sistema.

Praėjusiais metais trys pagrindiniai Lietuvos oro uostai aptarnavo tokį kiekį žmonių: Vilniaus - 3,8 mln., Kauno – 0,7 mln., Palangos – 0,2 mln.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.