Paskelbti „Pirmosios knygos konkurso“ nugalėtojai

Lietuvos rašytojų sąjunga kasmet rengia „Pirmosios knygos konkursą“, kuriuo skatina jaunus žmones aktyviai dalyvauti literatūriniame gyvenime. Šių metų konkurso poezijos rankraščių kategorijoje nugalėtoju paskelbtas Dovydas Grajauskas su eilėraščių rinkiniu „Apie reiškinius“, o prozos rankraščių kategorijojos pirmoji vieta atiteko Virginijos Rimkaitės apysakai „21 a“.

„Kai sužinojau, kad šiemet bus išleista mano prozos knyga, ūmai man pajuodo akyse, tada pabalo, tada pagelto, tada vėl pajuodo, aš prisėdau ant kėdės, nes į mano kojas įsimetė kažkoks iki šiol nepažinus silpnumas kelių srityje, širdį pervėrė dieglys, kraujospūdis arba padidėjo, arba pamažėjo, arba ir padidėjo ir staiga pamažėjo. Aš vis kartojau šventųjų vardus. O pirmoji mintis, kurią prisimenu ir kuri turi sklandesnę verbalinę išraišką - dar kartą dėkoju, geros dienos - buvo išsakyta mano pačios balsu kūnui jau supratus, kaip reikia kvėpuoti. Kas buvo pasakyta prieš tai ir, ar išvis buvo, informacijos neturiu, reikėtų išsamesnio tyrimo“,- sunkiai tramdydama emocijas įspūdžiais dalijosi pirmosios vietos laimėtoja.

„Pirmiausia pagalvojau, kad smagu. Tada - kad nebereikės nešiotis palaidų tekstų į skaitymus. O tada – kad kažkur turėjau obuolį ir visai jo norėčiau“,- paklaustas, kaip jaučiasi laimėjęs, pasakojo Dovydas Grajauskas. Konkurso laureatas save pristatė kaip paprastą jaunuolį, kuris groja būgnais ir daugiau nieko neveikia. Jis studijuoja užsienio kalbas ir su savimi visada nešiojasi pieštuką bei užrašų knygutę. 

Šiemet konkurse dalyvavo virš 40, o gal net virš 50 autorių - tikslus skaičius nėra nurodytas, tačiau leidykla konkurso metu gavo 25 poezijos rankraščius ir 18 prozos rankraščių. Visi kūriniai buvo vertinami anonimiškai, juos vertino komisijos nariai - poetai: Vladas Braziūnas, Daiva Čepauskaitė ir Artūras Valionis. Prozos kūrinius vertino kiti komisijos nariai - rašytojai: Laura Sintija Černiauskaitė, Liutauras Degėsys ir Renata Šerelytė.

Jaunieji kūrėjai jau įėjo į Lietuvos literatūros istoriją, o jų knygos bus išleistos dar šiais metais. Tačiau tik kūrinius perskaičius daugybei žmonių paaiškės, ar skaitytojų nuomonės sutaps su palankiais komisijos vertinimais. Knygas bus galima įsigyti internetinėje Lietuvos rašytojų sąjungos parduotuvėje arba Rašytojų sąjungoje - K. Sirvydo g. 6, Vilnius.

Konkursą „Pirmosios knygos konkursą“ organizuojanti Rašytojų sąjungos leidykla užsiima daugiausiai lietuvių autorių poezijos ir prozos kūrinių leidyba. Per daugelį veiklos metų ji į Lietuvos literatūros areną išleido ne vieną žinomą vardą.

Konkurso „Pirmosios knygos konkursas“ sąlygos: amžius – nuo 18 iki 35, autorius negali turėti jau publikuotų leidinių, poezijos rankraščio apimtis turi siekti iki 700 eilučių (~120 psl.), prozos rankraščio apimtis turi būti nuo 35 000 iki 40 000 žodžių. Kūrinius vertina dvi atskiros prozos ir poezijos komisijos, sudarytos iš žmonių, gyvenančių iš literatūros. Konkursą laimėję jaunuoliai, prozininkė ir poetas, apdovanojami galimybe išleisti po vieną savo knygą.

4 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.