Viešojo transporto darbuotojų profsąjungų streikus apribojo teismas

Vilniaus viešojo transporto (toliau - VVT) įmonės darbuotojų planuotus streikus atidėjus teismui, profesinių sąjungų atstovai su šiuo sprendimu geranoriškai sutikti neketina. Streiko iniciatoriai sprendimą ketina skųsti ir taip gauti leidimą streikuoti anksčiau nei po mėnesio.

Nors įspėjamuosius streikus buvo planuojama skelbti jau šį trečiadienį, Vilniaus viešojo transporto įmonės vadovybei kreipusis į teismą buvo imtasi skubių apsaugos priemonių. Patenkinęs VVT skundą, teismas atidėjo balandžio 19, 21 ir 24 dienomis planuotus įspėjamuosius streikus mėnesio laikotarpiui.

Pasak VVT vadovybės, protesto organizatorių reikalavimai – prieštarauja sostinės gyventojų interesams. Teismo nuomone, VVT vadovybės kreipimasis į valstybės piliečius ginančią instituciją – teisėtas, o profesinės sąjungos, skelbdamos protestą, tariamai siekia jį panaudoti, kaip spaudimo priemonę, todėl piknaudžiauja galimomis teisėmis.

Dar balandžio 12 d. sostinės savivaldybės administracija surengė susitikimą su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ profesinių sąjungų atstovais. Vienu pagrindinių tikslų buvo įvardintas siekis gerinti keleivių vežiojimo paslaugų kokybę sostinėje, atnaujinant transporto priemonių parką ir kartu didinant bendrovės konkurencingumą keleivių vežimo paslaugų rinkoje. Ne mažai dėmesio buvo skirta ir ženkliai sumažintai savivaldybės skolai, pasirašyta viešųjų paslaugų sutartis aštuonerių metų laikotarpiui tarp savivaldybės ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“.

Susitikimo metu administracija taip pat paragino padėtimi nepatenkintas profesines sąjungas nekelti sumaišties. Administracijos teigimu, problemas derėtų spręsti ne viešojo transporto keleivių sąskaita, o bendradarbiaujant.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.