Atviros Lietuvos fondas atkuria savo veiklą

Atviros Lietuvos fondas (toliau - ALF) - ne pelno siekianti organizacija, kurioje intelektualai įdėmiai stebi Lietuvos valstybei ir visuomenei kylančias vidaus bei išorės grėsmes. Nors fondo veikla kurį laiką buvo minimali, 2015 metų pabaigoje vėl nuspręsta imtis iniciatyvos, o šių metų sausio 19 dieną, išrinkus ALF valdybą, patvirtinta nauja veiklos strategija. Valdybos pirmininke tapo sociologė, religijotyrininkė, VDU docentė Milda Ališauskienė, ilgametė ALF valdybos pirmininkė Irena Veisaitė išrinkta garbės nare.

Naujausios fondo veiklos sritys, su kuriomis jam teks susidurti, yra viešosios politikos analizės rėmimas, Vilniaus politikos analizės instituto steigimas. Kitos nurodomos fondo veiklos sferos – edukacija, švietimo kampanijų rengimas nevyriausybiniam sektoriui.

Fondo darytame pranešime nurodoma, kad per 18 veiklos metų Lietuvoje ALF inicijavo ir rėmė daugiau nei 50 švietimo, mokslo, kultūros, pilietinės visuomenės ugdymo projektų ir programų. Paramai skirta daugiau nei 70 mln. JAV dolerių.

Lietuvoje Atviros Lietuvos fondas buvo įkurtas 1990 metais. Jį finansavo Džordžas Sorosas, JAV pilietis, vengras, kilęs iš žydų šeimos. Save įvardinantis filantropu, investuotoju, apmažintos rizikos fondų valdytoju  Džordžas Sorosas turi sukaupęs daugiau nei 20 mlrd. JAV dolerių asmeninio turto.

Dž. Sorosas išgarsėjo 1992 m. rugsėjo 16 d. vadinamąjį Juodąjį trečiadienį, kai jis, būdamas įsitikinęs, kad svaras sterlingų gali būti pervertintas, statė ant šios valiutos lažybose. Pasiskolintus svarus išsikeitė į kitas ES valiutas – Vokietijos markes bei Prancūzijos frankus.

Žiniasklaidoje buvo išplatintas interviu, kuriame Dž. Sorosas pateikė savo nuomonę dėl svaro sterlingo, o finansų rinkos reagavo žaibiškai. ECB turėjo paremti Britanijos valiutą, tačiau po kiekvienos intervencijos Dž. Soroso pozicijos stiprėjo. Jis privertė Britanijos banką išimti svarą iš Europos valiutos sistemos (EVS) ir jį devalvuoti. Juodojo trečiadienio metu Dž. Sorosas uždirbo maždaug apie 1 mlrd. dolerių ir buvo pramintas tuo, kuris palaužė Anglijos banką (the man who broke the Bank of England).

Dž. Sorosas gyvenime vadovaujasi klystamumo teorija, kuri remiasi prielaida, kad pasaulio supratimas ir suvokimas yra iš prigimties netobulas. Neįmanoma sukurti neiškraipyto pasaulio vaizdo, o tikrovė visada yra turtingesnė negu žmogaus suvokimas. Tikrovė gali nustebinti mąstymą, o mąstymas gali kurti tikrovę.

Mąstymas nulemia įvykius, kuriuose dalyvaujama. Tikrovė ir žmogaus supratimas - visada skiriasi. Šis atotrūkis sąlygoja per didelius lūkesčius, skirtingus dalyvių veiksmus ir sprendimus, kadangi jie remiasi neobjektyviomis žiniomis. Pasekmės neišvengiamai skirsis nuo dalyvių lūkesčių.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.