Neries regioninis parkas kviečia pasigrožėti gamta

Pavasaris jau įpusėjo, o šilti orai mus greitai lepins kiekvieną dieną, todėl vis dažniau norėsis laisvu metu traukti į gamtą. Vilniečiams, pasiilgusiems laukinio gamtovaizdžio ir žmogaus nesudarkytos gamtos vaizdų, siūlome aplankyti Dūkštų pažintinį taką.

Nuo Vilniaus šis takas nutolęs per 30 kilometrų. Tai vienas sudėtingiausių, daugiausiai fizinių jėgų reikalaujančių, tačiau kartu ir pats įdomiausias Neries regioninio parko pažintinis takas. Juo verta keliauti tiems, kuriems įdomi ne tik pati gamta, upės, miškai, tačiau ir atodangos, statūs šlaitai. Kelionę taku įdomesne padarys informacija apie augalus ir gyvūnus, surašyta ant tako pakėlėje stovinčių ženklų.

Prieš daugybę metų Lietuvoje tirpstantys ledynmečio vandenys giliai pragraužė žemę, sukurdami nepakartojamo grožio lietuvišką kanjoną – Dūkštos upelio slėnį. Čia, miškingame ir vingiuotame slėnyje, namus rado ne tik retosios augalų ir gyvūnų rūšys, bet ir unikalūs praeities liudytojai – Bradeliškių ir Buivydų piliakalniai bei piramidę primenantis Karmazinų alkakalnis. Keliaudami taku galėsite aplankyti ne tik juos, bet ir užkopti į dvi aukštas atodangas, apkabinti storiausią apylinkėse Šventąjį Daubų ąžuolą bei pasigrožėti puikia Neries slėnio panorama, atsiveriančia nuo Ąžuolų kalno.

Ieškodami Dūkštos slėnyje besislepiančio gamtos ir kultūros paveldo lobyno, nepamirškite pasigėrėti ir vieninteliu Lietuvos kalnų upeliu. Dūkšta per paskutinius kelis kilometrus nukrinta net 20 metrų! Pavasarinių potvynių metu ji tampa ypač sraunia upe, kurios siautulingą tėkmę išnaudoja vandens turizmo „ekstremalai“. Kitu metų laiku Dūkšta renka vandenis iš skaidrių šaltinių ir per samanotus akmenis teka Neries link.

Netoli šio pažintinio tako yra įrengtas garsusis Dūkštų ąžuolynas. Tai ilgas takas, vedantis ratu per seną didžiulių ąžuolų mišką. Taką galima apeiti pėščiomis arba apvažiuoti dviračiu. Tam tikru atstumu palei taką yra išdėliotos pažintinės lentos, kurios suteikia informaciją apie retas augalų ir gyvūnų rūšis, sutinkamas šiose vietovėse. Takas gali nuvesti ir prie seno, didelio akmens, ant kurio kadaise buvo išraižytos runos – senovės skandinavų ir britų rašto sistema. Jos tokios senos, kad net mokslininkai ginčijasi dėl šio akmens kilmės ir nenusprendžia, kaip jis atsirado toje vietoje. Šalia pažintinio tako yra daugiau nei kelios patogios medinės pavėsinės, skirtos norintiems prisėsti.

Netoli Vilniaus esantis Neries regioninis parkas - išties yra puiki vieta mylintiems gamtą. Parkas yra prižiūrimas aplinkosaugininkų, visada švarus ir pasiruošęs priimti naujus lankytojus.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.