Pradėtas antrasis naujo MMC projekto statybų etapas

Nuotr. MMC facebook paskyra

Vakar (balandžio 19 d.) buvo paskelbtas antrasis Modernaus meno centro (MMC) naujos kultūrinės erdvės statybų etapas. Į būsimo muziejaus pamatus tradiciškai buvo įkasta laiko kapsulė.

Antrojo etapo proga, projekto rėmėjams Viktorui ir Danguolei Butkams dėkojo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Sostinės meras džiaugėsi, jog mieste atsiras naujas kultūros centras, kuriame sostinės gyventojams ir svečiams bus įrengta patraukli laisvalaikio zona ir kūrybinė erdvė.

Pasak Modernaus meno centro direktorės Mildos Ivanauskienės, kapsulės idėja kilo vykdant vieną naujausių MMC projektų „Keliaujantis muziejus“, kurio metu lankantis Vilniaus miesto ir rajono mokyklose rengiamos netradicinės pamokos, diskutuojama apie meną ir kultūrą.

Nauja erdvė miesto gyventojams ir svečiams duris atvers jau kitų metų rudenį. Numatytas muziejaus pastato plotas - 3658 kv.m. Kaip teigiama projekto planuose, pirmajame pastato aukšte planuojama įrengti holą ir universalios paskirties salę, antrame – mažąją parodų salę ir skaityklą bei administracinės patalpas. Pagrindinei ekspozicijų salei bus paskirtas trečiasis aukštas. Muziejus taip pat pasiūlys galimybę atsipūsti atviroje stogo terasoje.

Naujojo centro statybos finansuojamos privačiomis lėšomis. Tai pirmas tokio masto visiškai finansuojamas kultūros projektas, įgyvendinamas Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Naujos kultūrinės erdvės mieste sukūrimas mokslininkų Butkų šeimai kainuos daugiau nei 10 mln. eurų.

Nuo 2009 m. iki atidarymo MMC veikia kaip „muziejus be sienų“ – įgyvendina visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus bei leidžia meno edukacijai skirtas knygas.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.