„Komiksų dienos“ atveria duris į platų kūrybinį pasaulį

Organizatorių nuotr.

Vilniaus dailės akademijoje jau antrą kartą šurmuliuoja nekomercinis festivalis „Komiksų dienos“. Balandžio 18-22 dienomis vyksta konferencijos, susitikimai ir dirbtuvės, kurios įdomiu ir paprastu būdu leidžia suvokti, kaip sąveikauja tekstas su paveikslėliais. Kūrėjai ieško būdų išreikšti mintis komiksų pagalba, semiasi įkvėpimo vieni iš kitų bei ieško su kuo bendradarbiauti.

Festivalį organizuoja komiksų teoretikė ir iliustratorė Ona Kvašytė su broliu Jonu Kvašiu. Mergina yra baigusi komikso magistrą Prancūzijoje. Praėjusių metų balandžio mėnesį „Komiksų dienos“ pritraukė net 800 lankytojų. Festivalyje kasmet netrūksta profesionalų iš Lietuvos ir užsienio. Organizuojami užsiėmimai ir vaikams.

Renginys pernai buvo orientuotas į visuomenės švietimą apie komiksų kultūrą, o šiemet yra akcentuojamas dokumentinis komiksas. Šis žanras remiasi realybe ir faktais.

„Lietuvoje kol kas stinga susidomėjusių leidėjų, nedaug drąsių kūrėjų“ - O.Kvašytė

„Baigusi komiksų studijas užsienyje, buvau sužavėta komiksų kultūros, kuri yra be galo plati ir turtinga. Komiksai Prancūzijoje nenusileidžia kitoms medijoms. Neveltui komiksai laikomi devintuoju menu. Lietuvoje kol kas stinga susidomėjusių leidėjų, nedaug drąsių kūrėjų“ - teigė organizatorė O.Kvašytė.

Antradienį Vilniaus dailės akademijoje pranešimą apie komiksų žanro ypatybes skaitė iliustratorė Ona Kvašytė. Trečiadienį komiksų specialistė skaitė dar vieną pranešimą – apie fotografijos rolę reportažo komikse.

Balandžio 20 d. (ketvirtadienis) 18:15 val. VDA pranešimą „Karo komiksai - kvietimas išlaisvinti vaizduotę ar liudyti nutylėtą realybę?” skaitys komiksų specialistė Agnė Kelminskienė. 102 auditorija C1 korpuse, Malūnų g. 3.

Balandžio 21 d. (penktadienis) 18:15 val. rašytoja Unė Kaunaitė skaitys pranešimą „Story telling: ar yra receptas įdomiai istorijai sukurti?“. 102 auditorija C1 korpuse, Malūnų g. 3.

Balandžio 22 d. (šeštadienis) 19 val. muzikos klube „Artistai“ festivalį vainikuos muzikos ir dailės sintezė. Alternatyvios muzikos scenos senbuvė, regio grupės „Ministry of Echology“ narė, atlikėja Kotori (Elena Neniškytė) kurs gyvą muziką, o jaunieji menininkai pieš ir jų kūryba iš karto atsidurs projektoriaus ekrane. Skelbiama, jog įėjimas nemokamas.

22 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.