Elektromoblių lenktynėse startuos ir elektrinis dviratis

Jau gegužės 5 d. sostinėje startuos trečiosios elektromobilių lenktynės „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius – Palanga“, kuriose iššūkį keturračių vairuotojams mes ir garsus šalies sportininkas A. Šimoliūnas, Palangos miestą ketinantis pasiekti su elektriniu dviračiu. Tai pirmieji metai, kai į lenktynes gali registruotis visi elektromobilių vairuotojai.

Kaip teigia vienas pagrindinių lenktynių iniciatorių ir rengėjų VšĮ „Autoeventus“ direktorius Darius Grinbergas, nors lenktynės vyksta jau trečiąjį kartą, nuobodu tikrai nebus.

„Kiekvienais metais stengiamės renginį papildyti naujomis atrakcijomis, kurios domintų ir pačius lenktynių dalyvius, ir šio ateities transporto gerbėjus.“

Pagrindinis šių metų siurprizas - A. Šimoliūno, vieno tituluočiausių šalies dviratininkų, metamas iššūkis lenktynių dalyviams. Olimpietis dviratininkas su elektromobilių vairuotojais lenktynėse varžysis mindamas apie 50 kg sveriančio, turinčio 10 kW variklį bei išvystančio net 90 km/val. elektrinio dviračio pėdalus.

Lenktynių taisyklėse nurodyta, jog vienu metu gali varžytis iki 20 elektromobilių, šiuo metu lenktynių sąraše – jau 14 ekipažų. Dalyviai startuos jau gegužės 5 d., 9 val. 30 min., pirmajam ekipažui pajudant nuo Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos pr. 3, Vilnius).

Pasak sostinės savivaldybės elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros projekto vadovo Kastyčio Lubio, pastaruoju metu elektromobilių plėtra mieste – skatinama kaip niekada anksčiau. Šiais metais sostinėje planuojama įrengti mažiausiai 5 elektromobilių įkrovimo stoteles, kuriose elektomobilių vairuotojai savo transporto priemonę galės įkrauti per 25 minutes. Šiuo metu tokios stotelės jau veikia Lelevelio g. 6, taip pat automobilių aikštelėse, įsikūrusiose Gedimino pr. ir Tilto g.

Elektra varomi automobiliai - labiausiai pritaikyti miestų gatvėms, nes vienu baterijos įkrovimu tokia, elektra varoma trasporto priemonė, gali nuriedėti nuo 150 iki 260 kilometrų. Dėl šios priežasties lenktynių dalyviai, norėdami pasiekti Palangą, taip pat turės pasirūpinti papildomais energijos šaltiniais ir jos taupymu. Tai vairuotojai galės daryti pasirinkdami optimalų keliones greitį, ieškodami tarpinių įkrovimo stotelių.

6 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.