Vilniečių būstuose išbandoma automatinė dujų apskaita

Nuotr. pixabay.com

Svarstant, ar išmanioji dujų apskaita būtų patrauklus sprendimas Lietuvos namų ūkiams, išmaniosios apskaitos sistemą nuspręsta išbandyti sostinės gyventojų būstuose. Šie, nuotoliniu būdu skaitiklių parodymus nuskaitantys įrenginiai, įrengti net 50-ies vilniečių namuose.

Pasak ESO paslaugų tarnybos vadovo Igno Pranskevičiaus, įvestas automatinis dujų skaitiklis informaciją apie sunaudotas dujas perduotų į elektros apskaitos prietaisus, o pastarieji - siųstų duomenis į bendrąsias sistemas.

Nors masinių automatinių apskaitos sistemų kol kas nėra ne tik dujoms, bet ir elektrai, elektrą automatiškai skaičiuojančią sistemą vartotojai jau gali įsidiegti už kelis šimtus eurų. Remiantis naujausiais duomenimis, kol kas tokia galimybė susilaukia didesnio dėmesio iš nekilnojamo turto vystytojų nei iš paprastų gyventojų. Apklausti gyventojai labiau linkę kartą per mėnesį skaitliukų parodymus nusirašyti patys nei mokėti už automatinio duomenų nuskaitymo paslaugos įvedimą.

ESO iš visų Baltijos šalių nuotolinę elektros ir dųjų apskaitą išbando pirmoji, tačiau kaimynai latviai ir estai – gerokai labiau pažengę su išmaniųjų elektros skaitiklių diegimu visiems gyventojams. Estijos gyventojų namuose išmaniųjų eletros skaitiklių diegimo darbai jau beveik baigti, o latviai nuo pastarųjų beiveik neatsilieka. Lietuvoje dėl automatinės apskaitos sistemų diegimo sprendimą ketinama priimti tik metų pabaigoje.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.