Į Lietuvą atvyksta kompozitorius Ko Matsushita

Paskutinę balandžio mėnėsio savaitę į Lietuvą atvyks garsusis japonų kompozitorius ir dirigentas Ko Matsushita. Jis dažnai svečiuojasi Europoje, Amerikoje ar Azijoje, koncertuodamas su vietiniais orkestrais. Ko Matsushita dirigavimas ne kartą įvertintas profesionalų, o kompozitoriaus muzika parduodama dideliais tiražais.

Balandžio 26 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje Ko Matsushita surengs koncertą „Vilnius-Japan“, kuriame jis diriguos chorui „Vilnius“, pristatydamas savo išraiškingiausią chorinę kūrybą.

„Ko Matsushitos vizitas – gražaus Lietuvos choro meno puoselėtojų bendradarbiavimo rezultatas, kuriam impulsą davė profesorius Vytautas Miškinis. Suvienijus KĮ valstybinio choro „Vilnius“, Kauno vokalinio ansamblio „Acusto“ ir Lietuvos chorų sąjungos jėgas, ši profesoriaus V.Miškinio idėja tapo realybe. Jau kitą savaitę džiaugsimės galėdami dirbti su vienu ryškiausių šiandienos kūrėjų“,– sakė choro „Vilnius“ vyriausias dirigentas Artūras Dambrauskas.

Japonų muzikos tradicija visiškai kitokia nei europietiškoji. Ji pasižymi savitu skambesiu, nuotaika ir intonacijomis. Daugelis apsilankiusių Ko Matsushitos koncertertuose lieka įkvėpti rytietiškų skambesio motyvų. Kompozitoriaus muzikoje yra supinti Japonijos ir Azijos šalių muzikos bruožai, kilę iš įvairių epochų, ir klausytoją nukeliantys į ūkanų aptrauktas japoniškas kalvas.

„Ko Matsushita – didžiulės kūrybinės potencijos menininkas. Kolektyvus, su kuriais jis dirba, įkvepia ir padeda atsiskleisti jo nepaprasta vidinė jėga. Mane žavi dirigento emocionalumas, įtaigumas. Tikiu, kad sužavės ir kolektyvus, su kuriais jis dirbs, ir klausytojus, kurie turės galimybę prisiliesti prie neeilinio talento“,– apie Ko Matsushitos kalbėjo kompozitorius ir dirigentas Vytautas Miškinis.

Ko Matsushita yra Tokijo, Pekino, Solt Leik Sičio, Barcelonos ir daugelio kitų didmiesčių bei sostinių chorinės muzikos asociacijų garbės narys. Koncerte, vyksiančiame Vilniuje, bus pristatomi paties kompozitoriaus aranžuotos Japonų liaudies dainos, sakraliniai kūriniai ir kompozicijos pagal Japonų poetų tekstus.

Šis koncertas bus surengtas dėka Japonijos ir Lietuvos ambasadų bendradarbiavimo. Taip pat jį organizavo Lietuvos chorų sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Vilniaus mokytojų namai.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.