Pavargęs Gedimino kalnas atveriamas lankytojams

Sunkų laikotarpį išgyvenantis Gedimino kalnas vėl atveria duris lankytojams. Nuo šiol jį ir Gedimino pilies bokštą sostinės gyventojai bei turistai aplankyti galės užlipę taku, nusidriekusiu iš Vilnios upės pusės.

Pasak Nacionalinio muziejaus atstovo Armino Šileikio, pagrindinis takas iki šiol bus uždarytas dėl pietrytinio šlaito būklės, o specialiai žmonių kėlimui į kalną skirtas funikulierius taip pat neveiks dėl galimo pavojaus kalno būklei pakenkti dar labiau. Gedimino kalnas lankytojams bus atviras kasdien nuo 7 val. ryto iki 23 val. vakaro, o nuo apžvalgos aikštelės panorama lankytojai galės gėrėtis kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 21 val.

Gedimino kalnas dėl nuošliaužų buvo uždarytas dar gruodžio pabaigoje. Nors kurį laiką Kultūros ministerijos pranešimuose buvo skelbiama, jog kalnas lankytojams bus atvertas vasario 1-ąją, tačiau, nespėjus sutvarkyti problematiškų šlaitų, kalno atidarymas buvo nukeltas iki Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Vis dėto iki vasario 16-osios kalno atidaryti lankytojams - nespėta.

Pažeisto kalno šlaito tvarkymo darbus planuojama pradėti jau gegužę. Pirminiais duomenimis, ketinama įrengti geodinaminius detektorius, sutvirtinti kalną juosiančias betonines juostas (rostverkus), kurios šiuo metu ir kelia daugiausiai problemų. Vis dėlto išsami informacija apie planuojamus darbus bus pateikta patvirtinus galutinį planą.

Daugiau Gedimino kalno nuotraukų rasite ČIA.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.