Botanikos sodo šventėje skleidėsi sakuros

Vilniuje.info nuotr.

Vilniaus universiteto botanikos sodo Vingio skyriuje penktadienio pavakare žmonės rinkosi į sakurų žydėjimo šventę. Renginio dieną oras ketino sugriauti organizatorių planus, tačiau šventės programa, kurioje netrūko japoniškų akcentų, praėjo sklandžiai.

Nuotraukų galeriją iš šventės rasite čia.

Vingio parko botanikos sodo skyriuje sakuros sodinamos jau kelis dešimtmečius. Neries krantinėje pasodinta per 20 šviesiai rožine spalva žydinčių sakurų medžių. Šie jau pradėjo skleistis, tačiau visą savo grožį atskleis po kelių savaičių.

Į šventę sugūžėjo pora šimtų lankytojų. Tarp jų pasirodė ir Japonijos ambasados atstovai, kurie drauge su lankytojais ir skyriaus darbuotojais pasodino sakuros medį. Susirinkę svečiai baltoje kupolo formos palapinėje ragavo vietoje japonės pagamintos japoniškos arbatos. Lankytojai žalsvo gėrimo pripiltus puodelius ragaudami siuntė iš rankų į rankas.

Menininkė Beatričė Kelerienė pristatė savo keramikos parodą, o botanikė Kristina Balnytė pademonstravo savo ypatingas puokštes. Kiek vėliau Vilniaus statybininkų rengimo centro atstovai pristatė dovanotus suoliukus.

Sakuros yra svarbus japonų kultūros akcentas. Šie medžiai žydi įvairiais rožiniais atspalviais, taip pat ir balta spalva. Japonijoje šie augalai turi savo šventę, vadinamą hanami.

136 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.