Atidarytas įspūdingas žaliasis pastatas

Vilniuje.info nuotr.

Vėjuotą šeštadienį minios žmonių patraukė į greta Vilniaus esančius Kairėnus, kur visuomenei buvo pristatytas ergonomiškas žaliasis pastatas. Į atidarymo šventę lankytojus kvietė Vilniaus universiteto Botanikos sodas ir architektūros festivalis „Open House Vilnius“.

Nuotraukas iš atidarymo šventės rasite čia.

Atidarymo šventėje, įsigiję bilietą už 1,5 - 3 eurus, žmonės galėjo vaikščioti po žydėti besiruošiančio parko teritoriją ir patekti į restauruotą unikalų ir modernų pastatą. Jo fasade instaliuota lašelinė laistymo ir tręšimo sistema, o viduje įrengtos mokslininkų laboratorijos, edukacinės erdvės, šiltnamiai. Čia bus atliekamas augalų mikrodauginimas, tyrimai ir eksperimentai.

Lankytojai išnaršę vidaus patalpas ir išklausę suteiktą informaciją, toliau smalsiai nagrinėjo šį statinį – lipo ant stogo ir žvalgėsi augalais apsuptoje apžvalgos aikštelėje. Nuo jos atsivėrė ant žemės įrengta fontano aikštė. Laboratorijose botanikos sodo darbuotojai susirinkusiems pasakojo apie savo būsimą darbą, o edukacinėse erdvėse buvo pristatomi įvairūs augalai.

Žaliąjį pastatą architektavo „R.Palecko Arch studija“, kuriai vadovauja Nacionalinės kultūros premijos laureatas Rolandas Palekas. Darbus atliko UAB „Rekreacinė statyba“ ir VU botanikos sodo darbuotojai.

Kitomis dienomis pastate galima lankytis botanikos sodo darbo valandomis.

83 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.