Savivaldybė nusprendė, kur gali iškilti krematoriumas

Sostinėje planai statyti krematoriumą įgauna pagreitį. Miesto savivaldybės taryba nurodė penkias vietoves, galėtų turėtų iškilti kremacijos patalpos. Priimtu tarybos sprendimu nurodyta, jog jos turi būti statomos ne arčiau nei 300 metrų nuo gyvenviečių. Anksčiau svarstymuose šis atstumas tebuvo 200 metrų.

Krematoriumas gali išdygti greta Kirtimų ir Lentvario gatvių, greta Gariūnų turgaus, pramoniniuose kvartaluose Jočionių gatvėje, tarptautinio Vilniaus oro uosto (Dariaus ir Girėno bei Eišiškių gatvių sankirtoje) arba netoliese Rasų kapinių. Pagal sumanymą, savivaldybės parinktose vietovėse verslininkai rengs aplinkos taršos tyrimus bei kitus dokumentus, o įvykdžius iškeltus normatyvus prasidės statybos.

Statybų bendrovė „Stalita“ išreiškė susidomėjimą statyti krematoriumą Lentvario gatvėje. Aplinkos apsaugos agentūra jau buvo uždegusi žalią šviesą statyboms, neva šioje vietoje nėra privalomas poveikio aplinkai tyrimas, tačiau sukilo vietos bendruomenė, pareikalavusi pilno vertinimo.

Dėl teisės statyti krematoriumą Kapinių Olandų gatvės pašonėje šiuo metu bylinėjasi bendrovės „Laidotuvių rūmai“ ir „Ritualas“. Planams šioje vietoje deginti palaikus priešinasi Lietuvos žydų bendruomenės atstovai, nes dalis krematoriumo gali patekti į istorinių kapinių teritoriją.

Lietuvoje kol kas veikia vienintelis krematoriumas Kėdainiuose. Vilniaus krematoriume būtų kremuojami apie 4000 palaikų per metus.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.