Nemokami jogos užsiėmimai keliasi į Bernardinų sodą

Dešimtus metus Vilniuje gyvuojantys nemokami jogos užsiėmimai atidaro šiltąjį sezoną. Nuo gegužės 1 d. jogos praktikantai rinksis Bernardinų sode (buv. Sereikiškių parkas). Kaip įprasta, 18 val. pirmadieniais vyks „City Yoga“ užsiėmimai, o antradieniais 10 val. senjorų joga.

Vilniečiai kviečiami nemokamai pailsėti po darbo dienos ir pasinerti į kūną bei sielą atpalaiduojančią jogos meditaciją. Projektas yra itin sėkmingas, nes vyksta ištisus metus. Pasak vienos iš organizatorių, žiemą salėje rinkdavosi dvi grupės po 50 žmonių, o tuo tarpu senjorų grupėje susirinkdavo apie 40 žmonių. Kartais būdavo net taip, jog lankytojai netilpdavo į salę.

Tačiau vasarą ant pievelės tilps visi norintys. Praėjusiais metais Vingio parke buvo galima suskaičiuoti 200-250 joga vienu metu užsiimančių žmonių. Susitikimus veda Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondo savanoriai-jogos instruktoriai.

Jauniausia dalyvė buvo 15 metų mergaitė. Močiutės išbandyti jogos noriai vedasi ir savo anūkus. Šiemet vyriausia tarp senjorų buvo 78 metų moteris, kuri užsiėmimus stabiliai lankė visą mėnesį. Treniruotėse galima sutikti pastovius jogos entuziastus, tačiau visuomet galima išvysti ir naujų.

Šaltuoju sezono laikotarpiu užsiėmimai vykdavo Pranciškonų rūmuose, o anksčiau, šiltuoju, Vingio parke. Anksčiau nemokamos jogos treniruotės šaltuoju laikotarpiu iš viso nevykdavo, tačiau netruko atsirasti tiek meditacijomis susidomėjusių žmonių, jog teko projektą vystyti toliau.

Užsiėmimus organizuoja „Gyvenimo meno“ centras. Tai visuomeninė švietėjiška pelno nesiekianti organizacija, daugiau kaip pusantro šimto pasaulio šalių įgyvendinanti švietimo, sveikatos apsaugos ir reabilitacijos programas. Ją remia Valstybės visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Amžius, įsitikinimai ar sveikatos būklė šiose jogos treniruotėse nėra svarbu. Meditacijose su savimi prašoma turėti kimėlį ir pledą (arba šiltą skarą). Registruotis iš anksto nėra būtina. Organizatoriai praneša, jeigu užsiėmimo dieną orų sinoptikai pranašaus lietų, jie neįvyks. Taip pat dalyvių prašoma saugoti sodo pievelę, jog treniruotės čia vykti galėtų ir kitais metais.

Nemokami jogos užsiėmimai keliasi į Bernardinų sodą, nuotrauka-1
joga GyvenimoMenas CityYoga Bernardinųsodas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.