Garbės piliečiu paskelbtas Samuelis Bakas

Jau tradicija tapusiuose sostinės garbės piliečio rinkimuose, kuriuose apdovanojami Vilniui ir Lietuvai nusipelnę asmenys, šiais metais pagerbtas 15 - asis garbės pilietis. 2017 metų titulas atiteko pasaulinę šlovę pelniusiam dailininkui – Samueliui Bakui.

Samuelio Bako kandidatūrą pasiūlė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus, o ji tapo dar realesnė viešai pranešus, jog šiemet dailininkas ketina atvykti į Lietuvą, planuodamas perduoti daugiau kaip 100 savo kūrybos darbų.

Nors talentingojo Bako pavardę jau puošia pasaulio piliečio titulas, dailininkas nepamiršta ir savo gimtojo krašto Vilniaus, kuriame dailininkas gimė dar 1933 metais. Vilniuje kiek vėliau buvo surengta ir pirmoji jo paroda, tiesa, kiek neįprastoje vietoje – viename Vilniaus getų. Nuo 1945 m. S.Bakas gyveno perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, kur irgi tapė, 1948 m. emigravo į Izraelį, vėliau gyveno Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, nuo 1993 m. dailininkas įsikūrė JAV, Vestone, Masačusetso valstijoje. Nuo 1959 m. dailininkas rengė personalines parodas įvairiausių pasaulio miestų galerijose ir muziejuose – Romoje, Londone, Paryžiuje, Monrealyje, Jeruzalėje.

Kaip teigia kultūros žinovai, Samuelio Bako kūrybai būdingas unikalus stilius, matomas tobulas renesanses figūras jungiant su metafizinėmis erdvėmis.

Praėjusiais metais sostinės garbės piliečiu paskelbtas architektas Algimantas Nasvytis.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.