„Laisvės kario“ skulptūra gali pasukti į Kauną

Visuomenininkų inicijuotas Vyčio skulptūros projektas Lukiškių aikštėje susidūrė su rimtomis problemomis. Šios skulptūros fondo pirmininko pavaduotojas Vilius Kavaliauskas teigia, jog fondo atstovai nepelnytai neįtraukti į sprendimų darbo grupę. Vyriausybė nepaisė ir 35 organizacijų įteiktos peticijos, prašančios prie grupės prijungti ir visuomenės atstovus.

Nors vasario 16 d. skulptūros konkursą laimėjo skulptūra „Laisvės karys“ ir piliečiai jau buvo pradėję aukoti pinigus statybai, miesto savivaldybė, Kultūros ministerija ir Vyriausybės atstovai stabdo statybų procesą, atsižvelgdami į kai kurių menotyrininkų nuomonę neskubėti.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius nepalaiko šio paminklo statymo idėjos ir teigia, jog konkursas nebuvo derintas su savivaldybe: „Privataus fondo surengtas konkursas kelia abejonių. Reikia peržiūrėti pateiktas idėjas. Kol kas nemanau, jog būtent toks paminklas yra būtinas valstybės 100-mečio minėjimui. Manau, kad didelė plevėsuojanti vėliava rekonstruotoje Lukiškių aikštėje yra geresnis sprendimas“.

Konkursą nugalėjusios skulptūros iniciatoriai piktinasi susiklosčiusia situacija, jog konkursas buvo laimėtas sklandžiai, skulptūrai pinigus paaukojo keli tūkstančiai žmonių (viena moteris gyvenanti greta aikštės paaukojo net 500 eurų – red. past.), o valdžios viršūnės trypčioja vietoje ir užtveria kelią visuomeninei iniciatyvai, kurių šalyje ir taip ne per daugiausiai: „Valdžios atstovai teigė, jog valstybės atkūrimo 100-mečio proga visuomenė kviečiama aktyviai dalyvauti, tačiau išrinktos skulptūros ignoravimas prieštarauja šiems gražiems žodžiams“ – teigė V.Kavaliauskas.

Po netvirtų valdininkų sprendimų kaipmat sukluso Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir pasiūlė „Laisvės karį“ statyti Laikinojoje sostinėje. Esą siūlymų skulptūrą atidengti ir Klaipėdoje. „Tampa aišku, jog sostinei nereikalingas valstybingumą ir vienybės simbolį įkūnijantis meno kūrinys. Lietuvoje yra miestų, kuriems tai rūpi labiau. Fondui pinigus aukojo daug kauniečių, taigi gali tekti su jais tartis. Tinkamų vietų šiame mieste netrūksta, kaip ir šviesiai mąstančių žmonių“ – griežtai mintis dėstė fondo pirmininkas.

Skulptūros autorius yra skulptorius iš Klaipėdos - Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas. Jam talkina architektai Algis Vyšniūnas ir Laimonas Bogušas.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.