Šildymas brangsta 8 procentais

Vilniuje.info nuotr.

Vilniaus miesto taryba pritarė sprendimui daugiau nei 8 procentais pakelti šilumos kainą. Nuo vasaros pradžios šiluma kainuos beveik 5 centus už kilovatvalandę (be PVM - 4,63 ct/kWh). Kainų komisija bazinę kainą nustatė balandžio mėnesį, „Vilniaus šilumos tinklams“ po 15 metų nuomos atgavus teises iš prancūzų koncerno „Veolia“ valdomos „Vilniaus energijos“.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija „Vilniaus šilumos tinklams“ nustatė bazinę šilumos kainą trims metams. Tačiau pranešama, jog vartotojams tai nebus pastovi kaina. Ji gali kisti atsižvelgiant į kuro kainas. Tačiau tai ne blogiausia – kaina už šildymą galėjo augti net iki 12 procentų (be PVM - 5,23 ct/kWh), ko ir siekė šilumos tinklų vadovas. Pritarus šiam sprendimui, „Vilniaus šilumos tinklai“ būtų surinkę papildomus 14 mln. eurų.

Komisijai atmetus šį siūlymą, jos pirmininkas teigė, jog dėl šilumos ūkio nuomos atgavimo sąnaudų, našta neturi kristi ant Vilniaus vartotojų pečių. Komisijos ir sostinės šilumos ūkio valdytojo nuomonės dėl šildymo kainos išsiskyrė svarstant, kiek būtina skirti lėšų personalui, administracinėms patalpoms, aptarnavimui ir remontui.

Nustatytoje naujoje kainoje nebelieka vietos seniau pritaikytai nuolaidai. Miestiečiams kaina už šildymą buvo mažinama komisijai užfiksavus 2012-2014 metų nepagrįstas sąnaudas. Nuolaida siekė apie 7 procentus, vartotojams buvo grąžinta 6 mln. eurų. Dėl likusių išmokų bus svarstoma miesto taryboje. Teisiniu keliu išieškoti pinigai iš „Vilniaus energijos“ turės pasiekti „Vilniaus šilumos tinklus“, kurie gautus pinigus panaudos mažinant šilumos kainą ateityje.

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį kreipėsi į Stokholmo arbitražo teismą dėl padarytos „Vilniaus energijos“ žalos sostinei. Savivaldybė prancūzų koncernui „Veolia“ pateikė 200 mln. eurų ieškinį.

11 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.