Sostinės darželyje kartu su vaikais laksto ir žiurkės

Po balandžio pradžioje Vilniaus lopšelyje-darželyje „Drevinukas“ aptikto šimtų kilogramų maisto produktų trūkumo, mažamečių švietimo įstaiga susilaukė didelio visuomenės ir institucijų susidomėjimo. Įdėmiau nagrinėjant darželio veiklą paaiškėjo, kad maisto produktų trūkumas – ne didžiausią nerimą kelianti problema, darželio grupėse tomis pačiomis grindimis kartu su vaikais laksto ir žiurkės.

Trečiadienį LNK rodytoje laidoje „Yra kaip yra“ vieno iš lopšelį-darželį lankančių vaikų tėvas dalijosi savo nerimu apie pagaliau į viešumą iškilusias problemas. Tačiau, nors dingę maisto produktai vaikų tėvams sukėlė išties didelį nerimą, dėl kokybiškos mažamečių mitybos kol kas šie nėra linkę kaltinti konkrečiai darželio personalo. Pasak vieno iš „Drevinukas“ auklėtinių tėvų, prie produktų dingimo galėtų būti prisidėjusi ir pati maistą tiekianti įmonė.

Daugiau informacijos apie paslaptingai dingusius 800 kg. mėsos, 2400 vnt. kiaušinių, 175 kg. cukraus ir 57 kg. sviesto nepavyksta gauti ir apklausus darželyje dirbančius asmenis. Kol įstaigos personalas apvaliomis akimis neigia, jog yra ką nors girdėję apie šiuos dingusius maisto produktų kiekius, direktorė guli ligos pataluose ir stengiasi neapkrėsti aplinkinių, atsisakydama bendrauti net telefonu.

Tokioms tėvų prielaidoms galimai pritariantis sostinės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas tvirtina, jog darželis turi sutartis su maisto kompanija pagal iš anksto paruoštus valgiarščius. Kiekvieną dieną įmonės sandėlys išduoda atitinkamą produktų kiekį, tačiau, kaip galima spręsti iš oficialių dokumentų, jei tą dieną ugdymo įstaigai reikia išduoti 8 kg. mėsos, dėl neaiškių priežasčių yra išduodama 10 kg.

Lietuvos tėvų forumo atstovo Audriaus Murausko teigimu, savivaldybei apglėbti visas Vilniuje esančias švietimo įstaigas – pakankamai sudėtinga. „Tikrasis paslaugos užsakovas darželiuose yra tėvai, jie moka už maistą. Jei įsigalios šiuo metu savivaldoje svarstomas įsakymas, pagal kurį patys darželio tėvai bus įpareigoti rinkti savo vaikų darželio vadovus, atskaitomybė gerokai padidės, o tėvams bus suteikta daugiau teisių dalyvauti priimant sprendimus dėl opių darželio problemų“. Tokiu būdu labiau reguliuojamas taptų ir mažamečių mitybos klausimas.

Vis dėlto pastarąją maisto problemą gerokai užgožė į viešumą iškelta darželinukių žiurkių problema, kuri laidos metu privertė persikreipti net ir vaikų neturinčių žiūrovų veidus. Tėvų teigimu, darželis neturi rūsio, todėl tarp grindų esančiuose tarpuose labirintus yra įsirengę žiurkės. Atkėlus grindų dangą čia buvo rasta ne tik žiūrkių išmatų, bet ir jų lavonėlių.

Vilniaus mero pavaduotojo V. Benkunsko teigimu, šiai problemai dėmesio buvo skirta jau anksčiau, nustatant, jog didelę įtaką žiurkių atsiradimui turi darželio patalpų lokacija ant kalvos. Po ilgų diskusijų buvo nuspręsta, jog darželis bus remontuojamas jau šią vasarą, darželinukams išėjus atostogų. Pasak mero pavaduotojo, lopšelis-darželis „Drevinukas“ - nėra vienintelis problemų turintis darželis, o daugelis sostinės švietimo įstaigų taip pat susiduria su tokiomis problemomis, kaip kiauros lubos ar įlūžusios grindys. „Visos problemos negali būti išspręstos iš karto“,- teigia V. Benkunskas.

Toks savivaldybės požiūris sukėlė daugelio tėvų pasipiktinimą. Darželinukų tėvų teigimu, po grupę vaikų miego metu bėgiojančios žiurkės turėtų būti prioritetinė problema, nes tai daro tiesioginę įtaką mažamečių sveikatai. Nepaisant to, jog šie graužikai – pagrindiniai ligų nešiotojai, darželį „Drevinukas“ lankantys vaikai dažnai skundžiasi akių uždegimu ar kvėpavimo problemomis. Į viešumą iškilus pastariesiems faktams daroma prielaida, kad su tuo susiję galėtų būti ir čia gyvenantys graužikai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praeitais metais Lietuvoje ypač padaugėjo susirgimų graužikų platinamomis ligomis. Viena pagrindinių ligų, perduodamų ne tik per tiesioginį kontaktą su graužikais - leptospirozė, kurios komplikacijos gali būti mirtinos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.