Baigiasi rekordiškai ilgas šildymo sezonas

Anthony Bradshaw nuotr.

Dėl neįprastai užsitęsusių vėsių orų Vilniuje tik šį ketvirtadienį baigiamas šildymo sezonas. Nuo šiandien bus išjungtas šildymas visuose daugiabučiuose ir įstaigose. Šildymo sezonas Kaune baigėsi trečiadienį, Šiauliuose balandžio pabaigoje, o Klaipėdos ir Panevėžio tarybos dar tik rinksis spręsti šio klausimo.

Kaip įprasta, šildymo sezonas baigiasi kai vidutinė oro temperatūra tris dienas iš eilės yra ne mažesnė kaip 10 laipsnių šilumos. Pasak Lietuvos hidrometeorologijos specialistų, šaltesnis balandžio mėnuo buvo tik per antrąjį pasaulinį karą – 1942 metais. Tuomet balandžio pabaigoje oro temperatūra nukrito iki 18 laipsnių šalčio. Praėjusiais metais sostinėje yra tekę atnaujinti šildymą.

Nepaisant ilgos trukmės, šis šildymo sezonas miestiečiams atsiėjo pigiau negu įprasta. Per jį vidutinis vartotojas sutaupė 90 eurų. Per dvejus metus šildymo kaina atpigo net 35 procentais. Tiesa, nuo vasaros pradžios šildymas pabrangs 8 procentais.

Nuo balandžio 1 d. Vilniaus savivaldybė sėkmingai susigrąžino šilumos ūkį iš prancūzų kompanijos „Veolia“. Vilnius prancūzų koncernui „Veolia“ pateikė 200 mln. eurų ieškinį dėl patirtos žalos miestui. Miesto šildymą, kaip ir prieš 15 metų vėl kontroliuoja „Vilniaus šilumos tinklai“.

12 peržiūrų birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.