Šildymo mokesčių našta gali likti ir ant vyriausybės pečių

Nuo birželio mėnesio užsibrėžę pakeisti mokesčių sistemą valdantieji vis dar neapsisprendžia, kas turėtų nešti didelių šildymo mokesčių naštą. Nors lengvatinis 9 proc. centrinio šildymo PVM tarifas nustos galioti jau birželio 1 d., sprendimo, ar ši lengvata bus pratęsta – dar nėra.

Pasak šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės, prieš kalbant apie vieno ar kito finansinio instrumento panaudojimą, reikia gerai apgalvoti, ką juo norime pasiekti - daugiau surinkti į biudžetą ar užtikrinti didesnį socialinį teisingumą.

„Šios lengvatos atsisakymas galiausiai į biudžetą atneštų tik apie 30 mln. eurų, bet paliestų 700 tūkst gyventojų, todėl politiškai, socialiai ir finansiškai sunkiai pateisinamas pasiūlymas“,- teigia šalies vadovė.

Šiuo klausimu šalies vadovei pritaria ir konservatoriai, neseniai pasiūlę šildymo lengvatą pratęsti dar trejus metus. Socialdemokratų teigimu, mažą šildymo tarifą derėtų įtvirtinti visam laikui.

Vis dėlto ne visa visuomenė šildymo kainos pokyčiuose įžvelgia socialinį teisingumą. Dabartinė šildymo lengvatos forma ja naudotis leidžia tik tai visuomenės daliai, kuri naudojasi centrine šildymo sistema, o nemaža jos dalis – turtingieji.

Dėl šių priežasčių vyriausybė jau kurį laiką svarsto gaimybę šildymo išlaidas kompensuoti tik mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms, susilaukdama lengvatos šalininkų prieštaravimų. Pastarųjų teigimu, už neefetyvų ir brangų šilumos tiekimą daugiabučiams atsakomybė priklauso ne šalies gyventojams, o vyriausybei.

Tolimesnis šilumos lengvatos likimas Seime bus svarstomas jau kitą savaitę.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.