Saugumo klausimus prezidentė aptarė su Belgijos karaliumi

BNS nuotr.

Šiandien (gegužės 4 d.) Lietuvoje viešintis Belgijos karalius Philipp (Filipas) su šalies prezidente Dalia Grybauskaite aptarė esminius Baltijos regiono saugumo klausimus. Susitikimo metu buvo akcentuota, jog saugumo užtikrinimo priemonės regione yra ypač svarbios, nes jos atspindi ne tik Baltijos šalių regiono, bet ir visos Europos padėtį.

Pasak Dalios Grybauskaitės, iš Rytų kylančią pagrindinę grėsmę supranta tiek Lietuva, tiek Belgija. Europos saugumas tiesiogiai atsispindi Baltijos regiono padėtyje, taigi tokie veiksmai, kaip intensyvi ir koncentruota militarizacija NATO pasienyje, prieš Vakarus nukreiptos puolamojo pobūdžio pratybos ar mėginimai kibernetinėmis ir informacinėmis atakomis daryti įtaką rinkimams - tiesioginė grėsmė ne tik Baltijos šalių gyventojams, bet ir visos Europos žmonėms.

Su karaliumi, atvykusiu aplankyti tarnaujančių Belgijos karininkų, susitikusi šalies prezidentė aptarė ne tik bendradarbiavimą NATO sąjungoje. Šalių vadovai taip pat didelę dalį laiko skyrė svarstymams apie galimas papildomas saugumo užtikrinimo priemones. Dalios Grybauskaitės teigimu, tokie susitikimai taip pat siunčia aiškią žinutę, jog intensyvus bendradarbiavimas tarp Europos šalių - egzistuoja, todėl pastarosios šalys į kilusias grėsmes yra pasirengę reaguoti greitai.

Naujienų portalas vilniuje.info primena, kad Lietuvai įstojus į NATO Belgijos karinių pajėgų naikintuvai pirmieji pradėjo saugoti Baltijos šalių oro erdvę.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

3 peržiūros birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.