Lietuvos rankininkai belgus nustelbė ir namuose

Organizatorių nuotr.

Lietuvos vyrų rankinio klubų rinktinė sekmadienį per savaitę antrą kartą įveikė (33:28) belgų rankininkus. Geriausi šalies rankininkai „Siemens“ arenoje išsaugojo realius šansus patekti į 2018 metų Europos rankinio čempionatą Zagrebe. Atrankos antrojo etapo septintoje grupėje lietuviai žengia antri.

Belgai nuo pirmų minučių stengėsi žaisti savitu žaidimo stiliumi – prieš kiekvieną ataką pakeisti vartininką ir išleisti septintąjį žaidėją. Lietuvos rankininkų tvirtos pastangos gynyboje sugriovė visus belgų planus ir viskas pasibaigdavo greitais šeimininkų taškais, neretai į tuščius svečių iš Belgijos vartus.

Prieš kelias dienas vykusiose pirmose tarpusavio rungtynėse Belgijoje, aikštelėje buvo skirtingas vaizdas. Jeigu Belgijoje lietuviai mačo eigą į savo pusę palenkė antrame kėlinyje, tai rungtynėse Vilniuje vyko lietuvių dominavimas.

Pirmasis kėlinys „Siemens“ arenoje prasidėjo lietuvių spurtu 12:3. Savo ruožtu belgai keitė sau įprastą taktiką – pradėjo žaisti šeši prieš šešis. Lietuvių žaidime tvyrojo ramybė, laisvės ir improvizacijos gaidelės, todėl po pirmojo kėlinio rezultatas švieslentėje buvo 18:11.

Visgi antrojo kėlinio pradžia mūsiškius privertė suklusti – belgai tyliai priartėjo 16:20. Tuoj pat lietuviai pelnė 8 įvarčius be atsako ir vėl galėjo jaustis saugiai (26:18). Rungtynių pabaigoje belgai vis dar vijosi, tačiau Lietuvos rinktinė sukontroliavo jų eigą ir šventė pelnytą pergalę 33:28.

Vyriausiasis rinktinės strategas Jonas Truchanovičius džiaugėsi įdėto darbo atsipirkimu: „Pavyko tinkamai išanalizuoti varžovų puolimo schemas, kas ir padėjo nukalti pergalę. Negalime pernelyg džiaugtis, nes dar laukia žūtbūtinės kovos su prancūzais ir norvegais“.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinės birželio 14 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje priims pasaulio čempionus prancūzus.

Lietuvai įvarčius pelnė: Jonas Truchanovičius (6), Aidenas Malašinskas (4), Valdas Drabavičius (4), Gerdas Babarskas (3), Skirmantas Plėta (3), Tadas Stankevičius (3), Mindaugas Dumčius (3), Benas Petreikis (2), Mindaugas Urbonas (1), Vilius Rašimas (1), Lukas Simėnas (1), Giedrius Morkūnas (1), Edvinas Vorobjovas (1).

Belgams įvarčius pelnė: Thomas Bolaersas ir Damianas Kedziora (po 5).