Seimas apsisprendė: šildymo kainos našta grįš ant vartotojų pečių

BNS nuotr.

Vakar Seime svarstytas konservatorių pasiūlymas, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui pratęsti iki 2020 metų birželio 1-osios – atmestas. Mykolo Majausko, Ingridos Šimonytės ir Jurgio Razmos pasiūlymo buvo atsisakyta susilaikius daugiau nei trečdaliui balsavusių parlamentarų.

Vieno iš lengvatos pratęsimo iniciatorių, M.Majausko teigimu, lengvatos atsisakymas tik didins Lietuvos gyventojų socialinę atskirtį, o valstybė sutaupys daugiausiai 30 mln. eurų, kai tuo metu kainos už šildymą paveiks 700 tūkst. Lietuvos vartotojų. Tačiau konservatoriams prieštaraujantis Algirdas Sysas įsitikinęs, kad lengvatos pratęsimas stabdytų renovacijos procesą.

Socialinės apsaugo ir darbo ministerijos skaičiavimais, atsisakius šios PVM lengvatos šildymui, kompensacijoms papildomai bus skirti 14,3 mln. eurų, tačiau konservatoriai įsitikinę, jog kompensacijas gaunančių šeimų ratas po šio sprendimo gerokai prasiplės.

Atmetus lengvatos pratęsimą, Seime buvo pritarta piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo svarstymui: nuo birželio siūloma mokėti kompensacijas šeimoms, kurių išlaidos šildymui sieks 15 proc. pajamų.

Lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui nustos galioti birželio 1 dieną, nuo šios datos taikant įprastą 21 proc. mokesčio dydis.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

7 peržiūros birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.