Mirė literatūrologas Algis Kalėda

Vakar, gegužės 11-osios dienos rytą, netekome kultūrai svarbaus žmogaus. Eidamas 65-uosius metus mirė humanitarinių mokslų daktaras, literatūrologas ir vertėjas Algis Kalėda. Informaciją apie skaudžią netektį patviritno Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas.

Rašytojų sąjungos pirmininkas sakė: „Jis buvo vienas iš reikšmingų literatūros tyrinėtojų, vertėjų, jo Wislawos Szymborskos (Vislavos Šimborskos), Czeslawo Miloszo (Česlovo Milošo) vertimai yra labai svarbūs. Dideli jo nuopelnai mūsų ryšiams su lenkais, jis buvo ir komizmo tyrinėtojas – visai neseniai yra išėjusi jo knyga apie Kornelijaus Platelio poeziją“, – pasakojo A.A.Jonynas.

Naujienų portalas vilniuje.info primena, kad A.Kalėda Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą, o vėliau tęsė studijas Krokuvos universitete, kur susidomėjo lenkų filologija.

A.Kalėda literatūros mokslo žiniomis dalijosi ir dėstė dabartiniame Lietuvos edukologijos (tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute), Varšuvos universitetuose bei priklausė Lietuvos rašytojų sąjungai.

Literatūrologas buvo ilgametis lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojas, tyrinėjęs lietuvių ir lenkų kultūrinius bei literatūrinius ryšius. Jis yra parengęs ir publikavęs per 70 įvairių mokslinių straipsnių, išleidęs apie dešimt monografijų lietuvių, lenkų, anglų kalbomis.

A.Kalėda sudaręs kelis lietuvių - lenkų ir lenkų - lietuvių kalbų žodynus, parengęs lenkišką lietuvių literatūros antologiją, W.Szymborskos , Cz.Miloszo kūrybos vertimus.

A.Kalėda bus pašarvotas Vilniuje, Olandų gatvėje. Atsisveikinti su juo galima sekmadienį iki 15 valandos, laidotuvės vyks sekmadienį Vilniaus Rokantiškių kapinėse.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

12 peržiūrų birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.