Kodėl mieste verta rinktis dviratį?

BNS nuotr.

Vilnius - judrus miestas. O vilniečiai - laiką taupantys ir skubantys žmonės. Dauguma miestiečių pripratę visus sostinės taškus pasiekti automobiliais, ko pasekoje mažiau juda, daugiau serga ir gatvėje sudaro milžiniškas autotransporto eiles. Na, o nevairuojantys gyventojai renkasi viešąjį transportą, kuriame piko valandomis tenka spaustis drauge su šimtu žmonių. Tačiau juk viskas gali būti kitaip! Kodėl gi rytoj į darbą nenuvažiavus dviračiu? O priežasčių šiam sprendimui yra daug:

1. Sveikesnis gyvenimo būdas

Galime net nekalbėti apie akivaizdžią naudą sveikatai, tokią kaip lieknėjimas, raumenų stiprinimas ar laikysenos gerinimas. Yra keli, gerokai svarbesni dalykai, kuriuos jūsų sveikatai daro važinėjimas dviračiu. Ir tikrai nebūtina tapti profesionaliu sportininku, kasdien nuvažiuojančiu didelius atstumus.

Vos 32 km per savaitę net 50% sumažins tikimybę susirgti koronarine širdies liga. Toks sporto kiekis sustiprins imuninę sistemą ir sudarys puikią progą sukaupti iš saulės šviesos gaunamo vitamino D atsargas visai ateinančiai žiemai! Mat gyvenant Lietuvoje, o ypatingai didmiestyje, kur lietus, rodos, tik kartais išeina trumpų atostogų, tai yra ypač svarbu. Daugiausiai laiko praleidžiant darbuose arba namuose, kartais mums pasireiškia vitamino D trūkumas, kuris yra lydimas kaulų skausmų, sąnarių sustingimų, serotonino - garsiojo laimės hormono trūkumo. Tad nereikia liūdėti - metas pasivažinėti!

2. Kamščiai

Ir šią problemą išspręsti padės dviratis. Ryte minant pedalus jūs ne tik prasibudinsite, bet ir sutaupysite laiko bei nervų, galėdami apvažiuoti milžiniškus kamščius. Juolab, kad Vilniaus miestas - ypač draugiškas dviratininkams - specialiais takais pasieksite bet kurį rajoną. Na, o jei jausitės pernelyg pavargę po darbo minti namų link - drauge su dviračiu lipkite į autobusą. Tai visiškai nauja paslauga vilniečiams - miesto dviračių infrastruktūrą papildė specialūs, nemokamai dviračius gabenti pritaikyti autobusai.

3. Kvėpuosite švaresniu oru

Ir tai visiškai tiesa net tada, jei važinėjatės dviračiu tuose mikrorajonuose, kuriuose automobilių eismas ypatingai intensyvus. Važiuojant dviračiu, kamščių metu, oras, kuriuo kvėpuojate, yra švaresnis dėl vienos priežasties - automobilių kondencionavimo sistemos ištraukia orą, kuris būna prisotintas kenksmingų dujų, iš variklio ir iš aplinkos, kurioje kamščių metu anglies dvideginio prisotinto oro yra ypatingai daug. Tuomet visas įtrauktas oras cirkuliuoja po automobilio saloną ir patenka jums tiesiai į plaučius. Tad akivaizdu, kad nestovint vienoje vietoje ir būnant neuždaroje aplinkoje t.y. važiuojant dviračiu, kenksmingų medžiagų į organizmą įtraukiame gerokai mažiau.

4. Ekonomiška

Apie šį punktą, ko gero, daug kalbėti nereikia. Vidutinė vilniečio automobilio vertė ~5000 eurų, vidutinė dviračio kaina ~300 eurų. Vidutinės vilniečio mėnesinės kuro sąnaudos ~150 eurų, dviračio kuro sąnaudos - lygiai 0 eurų. Matematika paprasta.

5. Saugo gamtą

Globalinis atšilimas - milžiniško masto problema, kurios didžiausią dalį sudaro būtent automobiliai. Net 75% visos oro taršos sudaro autotransporto išmetamos, kenksmingos medžiagos. Tad vienas žmogus, vietoj automobilio pasirinkęs dviratį, padės ne tik sau, bet ir Motinai Žemei.

36 peržiūros birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.