Vakar, antrąją festivalio „LOGIN2017“ dieną, knygyne „Vaga“ vyko paskaita apie saugų internetą. Paskaitoje buvo kalbama apie apie Wi-Fi sniffing ir nemokamo interneto saugumą.
Renginio metu saugaus interneto profesionalai pristatė ir paaiškino, kas nutinka prisijungus prie viešo tinklo ir supažindino, kokia yra nemokamo interneto grėsmė.
Patarimais paskaitoje dalijosi ESET saugumo ekspertas, Wi-Fi hakeris, laisvalaikiu užsiiminėjantis nulaužimais Martynas Vareikis, o seminarą moderavo jo kolegė – Neringa Kirijenkaitė.
Paskaitoje ESET atstovė Wi-Fi eksperto teiravosi, kaip ir kokiais metodais yra pavagiami slaptažodžiai.
„Wi-Fi pavogti galima dviem būdais. Pirmasis, Wi-Fi sniffingas – tai yra atsisėdimas tarp jūsų tinklo prietaiso (angl. device) ir routerio. Čia atsisėda kenkėjiškas kompiuteris, kuris skaito jūsų siunčiamą networką per jūsų tinklo prietaisą (angl. device) – taip jis gali pavogti jūsų slaptažodžius arba apsimetęs jumis gali pasinaudoti internetine bankininkyste. Antrasis metodas, Wi-Fi phishing – tai metodas, kuriuo mes nukreipiame iš vienų nesaugių svetainių į kitas“ , – sakė Martynas.
Paskaitoje taip pat buvo aiškinamasi, kaip įmanoma, kad vos vienu slaptažodžiu galima prieiti prie vieno vartotojo skirtingų paskyrų.
„Pagrindinė problema, kad daugelis žmonių vienu slaptažodžiu naudojasi daugelyje prisijungimų. Todėl mano patarimas, kad reiktų turėti kiekvienai savo paskyrai skirtingą slaptažodį“ – paaiškino Wi-Fi profesionalas.
ESET atstovė taip pat teiravosi, ką reikia žinoti, norint apsaugoti savo kompiuterį nuo viruso.
„Tikrinti savo elektroninį paštą, ar nėra išsiųstų netikrų laiškų arba stebėti, kodėl sulėtėjo Jūsų kompiuterio greitis“, – mokė Martynas.
Po paskaitos Martynui Vareikiui pateikėme dar kelis klausimus apie Wi-Fi sistemos paslaptis:
-Kokius penkis dalykus būtina žinoti apie Wi-Fi?
-Pirmas, nesijungti prie neapsaugoto tinklo. Antras, jeigu reikia prisijungti prie nežinomos svetainės, atsargiai dalinti slaptažodžius. Trečia, jungtis prie tų puslapių, kuriuose yra galimybė prisijungti automatiškai. Ketvirta, įsitikinti, kad puslapis, prie kurio norite jungtis, būtų „https“. Penkta, patikrinti, ar svetainė yra tikra ir nenukreipia į dar kitą svetainę.
-Kur daugiausiai pasaulyje naudojamasi Wi-Fi?
-Žinau, kad didžiausias prieinamumas yra Lietuvoje, bet pas mus nėra atakų. Daugiausia nuo Wi-Fi atakų pasaulyje nukenčia Rusijoje.
-Kur reikėtų tobulėti, norint užtikrinti Wi-Fi saugumą?
-Sudėtinga yra gauti „Facebook“ prisijungimus, priešingai nei „PayPal“ atveju, kur atsekti prisijungimo duomenis yra daug paprasčiau.
-Ką patartumėte kiekvienam, besirūpinančiam saugumu internete?
-Svarbiausias patarimas visiems – kiekvienai savo paskyrai turėti skirtingus slaptažodžius.