Keleivių patogumui - trumpasis telefono numeris

BNS nuotr., Jokūbas
BNS nuotr.

Didžiausia Lietuvoje viešojo transporto įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) pradžiugino savo keleivius, pranešdama, jog nuo šiol jie turės galimybę trumpuoju telefono numeriu 1848 įvairiais iškilusiais klausimais susisiekti su skambučių centro konsultantais. Pranešama, jog skambučiai lietuvių, anglų ir rusų kalbomis bus priimami visą parą.

Nuo šiol keleiviams neteks informacijos ar pagalbos ieškoti skambinant skirtingais, ilgais telefono numeriais. Informacijos suteikimas nuo šiol bus centralizuotas. „Dabar atvykusiems iš kitų miestų, užsienio svečiams, naujiems studentams, kurių nemažai sulaukiame rudenį ir visiems sostinės gyventojams galėsime pagelbėti kur kas greičiau, efektyviau ir patogiau, nes paskambinę į skambučių centrą, atsakymus, informaciją ir konsultacijas jie galės gauti vieno langelio principu“, – naujovę pristatė VVT generalinis direktorius Gintaras Maželis.

Vidutiniškai per mėnesį dėl įvairių klausimų apie viešąjį transportą su VVT susisiekdavo per 1 000 miestiečių. Jie dažniausiai ieško informacijos apie autobusų, troleibusų tvarkaraščius, senyvo amžiaus žmonės domisi kaip patogiau nuvykti iš vieno taško į kitą. Įdomu tai, jog kas penktas skambinantis žmogus teiraujasi dėl pamestų daiktų, dažniausiai asmens dokumentų.

VVT atstovai teigia, jog yra pasitaikę itin kurioziškų radinių: namo projektas, namų raktai su adresu, kontrolinis darbas, banko kortelė su užrašytu PIN kodu ar net nešiojamasis kompiuteris. Nuo šiol tik pametus kažkokį daiktą ir pranešus trumpuoju numeriu 1848, bus bandoma kuo skubiau susisiekti su vairuotoju, o jeigu jam pavyks rasti pamestą daiktą, jis bus perduotas dispečerinei, kur pamesti daiktai saugomi pusę metų iki sunaikinimo (išskyrus asmens dokumentus).

Statistiškai, kiekvieną dieną Vilniuje pervežami 0,5 mln. keleivių. Viso parke yra 361 autobusas ir 252 troleibusai. Miesto meras Remigijus Šimašius ne per seniausiai pasidžiaugė, jog „Vilniaus viešasis transportas“ po daugybės nuostolingų metų pradėjo dirbti pelningai.

VVT Vilniausviešasistransportas trumpasisnumeris 1848 troleibusas autobusas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.