Seimas patvirtino naują alkoholio ribojimo įstatymą

BNS nuotr., Gerda
BNS nuotr.

Jau kurį laiką svarstę, kaip ištraukti lietuvius iš alkoholio liūno, valdantieji patvirtino naują planą. Šiandien Seime priimtas sprendimas dėl naujų alkoholio prekybos, vartojimo ir reklamos draudimų.

Balsavimas Seime vyko daugiau nei dvi valandas. Naujiems alkoholio ribojimams pritarė 101 Seimo narys, prieš - 10, o susilaikė 10 parlamentarų. Pastarieji turėtų įsigalioti iki 2020-ųjų metų.

Seimas pritarė visiems draudimams ir ribojimams, kuriuos palaimino Sveikatos reikalų komitetas, išskyrus vieną - atšauktas siūlymas prekiauti silpnu alkoholiu tik specialiose zonose nemokamuose masiniuose renginiuose. Atsižvelgus į visuomenės priekaištus Seimas leido neštis alkoholį ir permatomoje pakuotėje, nors anksčiau ją norėta uždrausti.

Nuo kitų metų alkoholio įsigyti, turėti ar vartoti galės tik 20 metų sulaikę žmonės, be to, trumpės alkoholio prekybos laikas: darbo dienomis ir šeštadieniais - nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val., išskyrus viešojo maitinimo vietose pilstomą ar jose vartojamą alkoholį.

Visuose masiniuose renginiuose nuo 2020-ųjų metų bus galima prekiauti tik silpnu - iki 7,5 laipsnio - alkoholiu. Tačiau bus draudžiama prekiauti alkoholiu paplūdimiuose.

Viešojo maitinimo įstaigos (kavinės, picerijos ar barai) vasarą galės alkoholiu prekiauti lauke, iki 40 metrų nuo pastato. Tačiau savivaldybė gali nustatyti mažesnį atstumą arba uždrausti prekiauti lauke.

Nuo 2018 metų bus draudžiama bet kokia alkoholio reklama, išskyrus informacinius pranešimus, skirtus šio verslo specialistams, alkoholio įmonių pavadinimus ir prekės ženklus iškabose ant jų pastatų ir transporto, Lietuvos transliuotojų programose.

Seimas patvirtino naują alkoholio ribojimo įstatymą, nuotrauka-1
BNS
Alkoholio įstatymas valdžia
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,839