Penki alternatyvūs kultūriniai renginiai jaunimui

Ministry of Echology (Roko Miliaus nuotr.), Jokūbas
Ministry of Echology (Roko Miliaus nuotr.)

Kiekvieną savaitę Vilniuje vyksta daugybė renginių, tarp kurių galima pasimesti arba tiesiog praleisti mėgstamus ir aktualius. Pristatome penkis dėmesio vertus šios savaitės kultūrinius renginius, kurie subalansuoti jaunimui, tačiau tinkami ir bet kokio amžiaus kultūros syvų ieškantiems žmonėms. 

1. Susikirtimai VIII

Kirtimų kultūros centre trečiadienį vakare vyks jau aštuntasis garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas. 19 val. bus rodomas dokumentinis filmas „Bising: Noise & Experimental Music in Indonesia“. Tai filmas apie pogrindžio muzikos žanro „noise“ kelią Indonezijoje.

Nuo 20:30 val. vyks elektroninės muzikos koncertas su svečiais iš Japonijos, Peru ir Prancūzijos. Tatsuru Arai (Japonija) save apibūdina kaip kompozitorių, garso/vaizdo menininką, programuotoją ir Gesamtkunstwerk kūrėją.

Chrs Gallareta (Peru) yra instaliacijų menininkas, kompozitorius, atlikėjas ir garsų tyrinėtojas iš Peru. Jis keliauja po įvairias šalis ir daro lauko įrašus, kuriuos vėliau naudoja savo kūryboje. Antez (Prancūzija) - perkusininkas ir garso skulptorius, siekiantis išgaunamais garsais sukelti fizinį garso patyrimą. Pasirodymai meditatyvūs, įtraukiantys publiką, Antez dažnai atlieka kūrinius kamerinėje aplinkoje, kai žiūrovai gali iš arti matyti jo instrumentus. Bilieto kaina - 3 eur.

Kur? Kirtimų kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 69)

Kada? Trečiadienis, 19 val.

2. Įkvėptuvės'17

Kaune įsikūrusi Moksleivių ateitininkų sąjunga penktadienį kviečia atrasti įkvėpimą. Renginio programoje džiugi žinia - pasirodys geriausia Lietuvos reggae/dub muzikos grupė „Ministry Of Echology“. Taip pat lauks pokalbiai su įkvėpėjais, lindyhop'o pamoka, jaunimo organizacijų alėja, teatro ir meninės dirbtuvės. Nemokamas renginys vyks po atviru dangumi - Užupyje esančiame Kūdrų parke.

Kur? Kūdrų parkas (Paupio g.)

Kada? Penktadienis, 17 val.

3. Festivalis „Žiežmarsas“

Savaitgalį Žiežmariuose (65 km nuo Vilniaus) vyks alternatyvios instrumentinės ir elektroninės muzikos festivalis, žinomas kaip muzikinio vasaros sezono atidarymo platforma naujų ir jau žinomų atlikėjų pasirodymams. Į festivalio vietą palanku nuvykti su traukiniu iš Vilniaus.

Koncepcinis sprendimas lankytojams pateikti skirtingus elektroninės bei instrumentinės muzikos žanrus išlieka, todėl galima neabejoti - liksite nustebinti. Žada pasirodyti daugiau nei 30 atlikėjų ir grupių. Kaina savaitgaliui - nuo 25 eurų.

Instrumentinė muzikos scena: Indie, Rock, Post, Progressive, Electronic, Melancholic, Psychadelic, Stoner.

Elektroninė muzikos scena: Experimental, House, Techno.

Kur? Pilaitės sodyba, Žiežmariai.

Kada? Birželio 9-11.

4. Knygynas - autobusas / Mint Vinetu

Šeštadienį ir sekmadienį Gedimino prospekte vyks dizaino ir mados festivalis Di'fest. Ilgoje festivalio programoje - renginys, kviečiantis išsirinkti knygas atostogoms ir ne tik. Kūrybininkų ir svajotojų pamėgtas „Mint Vinetu“ knygynas ta proga Gedimino prospekte atsiveš autobusą, kuriame veiks keliaujantis knygynas.

Čia bus rodoma Boris Vian knygos „Dienų Puta“ iliustracijų paroda, lankytojus šokdins DJ Jonas Juozas Valonis, bus pristatoma rinktinė literatūra, visuomenininko Viačeslavo Mickevičiaus dirbiniai iš metalinių kanistrų, vyks „Aklas pasimatymas su knyga“.

Kur? Prie Nacionalinio dramos teatro.

Kada? Šeštadienį ir sekmadienį (10-18 val.)

5. Saulė Žeme Ridinėja

Kasmetinė vasaros pradžios procesija, kurios metu vakarop susibūrę žmonės pasitinka artėjančią į žemę saulę, o paryčiais išlydi dangun atgalios. Saulės ridinėjimo žeme šventė nuspalvinama muzikiniais garsais ir dainomis bei žmonių tarpusavio darna, supratingumu, apsikabinimais ir pasimylavimais. Nuostabi šventė. Renginys nemokamas.

Prie pulto: Tomas Boo, Swix, Wolg, Shkema, Hallucin, Moon Disco, Audrius Šėlsta.

Kur? Vingio parko estrada (Vingio Istorijos, M. K. Čiurlionio g. 100)

Kada? Šeštadienis, 20 - 04 val. 

MinistryofEchology Žiežmariai Žiežmarsas Kirtimųkultūroscentras MintVinetu Di'fest VingioIstorijos Įkvėptuvės Kūdrųparkas kultūra jaunimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842