Vilniuje prasideda festivalis „Vegfest LT“

Organizatorių nuotr., Daiva Jokūbaitytė
Organizatorių nuotr.

Šiandien, birželio 10-ąją sostinėje prasideda veganų festivalis. Tai trečius metus vykstantis renginys, pritraukiantis ne tik veganus, bet sveika mityba besidominčius vilniečius ir miesto svečius.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks prekybos centro VCUP terasoje nuo 10 iki 18 val. Gera žinia, kad įėjimas į šią šventę – nemokamas.

Festivalio metu vyks veganiškų prekių mugė, kurioje dalyviai ragaus veganiško maisto, užkandžių ir gėrimų, grožėsis papuošalais, dalyvaus paskaitose, filmų peržiūrose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Anot „Vegfest LT“ organizatorės Ventės Viteikaitės, „Vegfest LT“ yra maisto festivalis, todėl dalyviai galės ne tik rasti greito veganiško maisto, bet ir gurmaniškų įmantrybių.

Renginio organizatorių skelbtoje programoje – nurodomi veganų festivalio paskaitų laikai:

  • 10:00 Kristina Mering (Nähtamatud Loomad) „Why do we kill animals for fur?“ (EN)
  • 11:00 Kotryna Cikanauskienė „Kodėl veganizmas – ateities mityba?“
  • 12:00 Anna Zabezsinszkij (Veganiškos virtuvės pagrindai) „Beyond grass – the 3 step guide to enjoy eating plants“ (EN)
  • 13:00 Alvyda Andriekutė (Birutės Galdikas fondas) „Ką reikia žinoti apie palmių aliejų?“
  • 14:00 Tadas Snuviškis (Vilniaus universitetas) „Veganizmo ištakos Senovės Indijos filosofijoje“
  • 15:00 Ignas Bakėjus (MyHero!) „Kaip maitintis intensyviai sportuojant?”

Naujienų portalas vilniuje.info primena, kad veganas – žmogus, kurio nuomone, negalima valgyti gyvų būtybių, todėl jie nevartoja mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, medaus, vengia kailio ir odos dirbinių.

Didžiausias pasaulyje veganizmo propaguotoja yra žydų valstybė - Izraelis, nes ten veganų skaičius siekia milijoną. Nors šis mitybos stilius sparčiai populiarėja ir Lietuvoje – tikslaus skaičiaus šią mitybą propaguojančių žmonių skaičiaus kol kas nėra. Tačiau, remiantis socialinio tinkle „Facebook“ grupės „Lietuvos veganai“ duomenimis, ten jų skaičius siekia 18 511 narių.

Vaizdo įraše pasižiūrėkite, kaip veganai šventė praėjusiais metais: 

ekologija veganai veganųfestivalis VCUP
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,841