Paskirtas laikinas operos ir baleto teatro vadovas

Vakar, birželio 12-ąją dieną, buvo atleistas ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas. Pagrindinė atleidimo priežastis – stambūs darbo taisyklių pažeidinėjimai. Tokį sprendimą priėmė Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir jau paskyrė naują žmogų šiai pozicijai užimti.

Teatrui laikinai vadovaus bankininkystės ir projektų valdymo specialistas Sigitas Žutautas. Pasak Lianos Ruokytės-Jonsson, esminis reikalavimas stovint prie operos ir baleto teatro vairo – efektyvus ir skaidrus įstaigos valdymas bei profesionalus veiklos tęstinumo užtikrinimas.

Naujasis nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Sigitas Žutautas Vilniaus universitete yra įgijęs ekonomikos, bankininkystės bei audito ir sąskaitų tvarkymo specializacijas. Vėliau tobulinosi Berlyne įsikūrusioje ESMT Europos vadybos ir technologijų mokykloje bei Baltijos šalyse veikiančiame Baltijos verslo valdymo institute. Bankininkystės profesionalas moka net tris užsienio kalbas – rusų, anglų ir lenkų.

Naujienų portalas vilniuje.info primena, kad G. Kėvišas supainiojo privačius ir viešuosius interesus. Pavyzdžiui, sūnaus Martyno įmonei „Riverside music LTD“, organizavusiai trijų užsienio atlikėjų ir orkestrų koncertų, teatras sumokėjo net 390 tūkst. eurų. Žinoma, G.Kėvišas pats sutarčių nepasirašė, tačiau rūpinosi koncertų organizavimu komandiruočių metu, asmeniškai prašė Vilniaus savivaldybės paramos ir vienam koncertui gavo 30 tūkst. eurų.

kultūra operosirbaletoteatroas kultūrosministrė LianaRuokytė-Jonsson GintautasKėvišas SigitasŽutautas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,839