Kino ir meno profesionalams – įteiktos gervės

BNS nuotr.

Vakar, birželio 13-tą dieną, sostinėje vyko dešimtieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2017“. Iškilmingas kino profesionalų vakaras vyko Kongresų rūmuose. Jubiliejinį apdovanojimų vakarą šiais metais nusišypsojo sėkmė vesti žinomam televizijos laidų ir renginių vedėjui, režisieriui Andriui Rožickui.

Lietuvos kino apdovanojimų vakaro vedėjas džiaugėsi, kad lietuviškas kinas tik gerėja. A. Rožickui teko įgarsinti ne vieną lietuvišką filmą. Todėl, jo nuomone, kino apdovanojimai kūrėjams kartais gali būti labai reikšmingi. „Filmas geresniu netampa, net jei jis turi milijonus apdovanojimų. Ir todėl apdovanoti reiktų būtent juos. Ir dar tuos, kurie sukūrė kažką vertingo. Ir tuos, kurių nesimato, bet kurie yra žiauriai talentingi“, – teigė apdovanojimų vedėjas.

Dešimtuosiuose kino apdovanojimuose komisijai buvo pateikta per 40 filmų, iš jų 10 pilnametražių vaidybinių, 12 animacinių ir 10 studentų filmų.

Jubiliejinių kino apdovanojimų vertinimo komisiją sudarė kino filosofas dr. Nerijus Milerius, kino operatorė Kristina Sereikaitė, režisierė Alantė Kavaitė ir kompozitorius Algirdas Martinaitis, komisijos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. Svarbiausi vertinimo kriterijai: profesionalumas, kūrybiškumas ir kino kalbos autentiškumas.

Į apdovanojimų vakarą visi rinkosi apie 17 val. 30 min., nes tokiu metu vyko trumpi interviu su garsiausiais šventės dalyviais, fotosesijos.

METŲ GERIAUSIAS STUDENTO DARBAS „SIDABRINĖS GERVĖS KIAUŠINIS“ – KALNAI KALNAI – režisierė Marija Stonytė / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovė Giedrė Beinoriūtė.

METŲ GERIAUSIAS DOKUMENTINIS KINO FILMAS – MOTERIS IR LEDYNAS, kurio režisierius Audrius Stonys, prodiuserė Radvilė Šumilė. Šį garbingą apdovanojimą įteikė Vasario 16-osios aktą Vokietijos archyve suradęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis.

METŲ GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – MOTINOS DIENA, kurio režisierė Kamilė Milašiūtė, prodiuserės Marija Fridinovaitė, Marija Razgutė.

METŲ GERIAUSIAS ANIMACINIS FILMAS – KAUKAI, kurio režisierius Gediminas Šiaulys, prodiuserė Miglė Pelakauskė.

METŲ GERIAUSIAS BENDROS GAMYBOS KINO FILMAS – AŠ ČIA TIK SVEČIAS - tai lietuvių ir Čilės bendros gamybos projektas, kurio režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė. Šią gervę buvo patikėta įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORĖS VAIDMUO – GELMINĖ GLEMŽAITĖ „Šventasis“ – režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORIAUS VAIDMUO – VALENTINAS KRULIKOVSKIS. Šį apdovanojimą įteikė lyriška ir jautri dainininkė Alina Orlova.

METŲ GERIAUSIAS PROFESINĖS MEISTRYSTĖS DARBAS – ULJANA KIM – už bendros gamybos filmų „Apsimetėliai“ su Estija ir Latvija, „Pelenų sanatorija“ su Latvija ir „Senekos diena“ prodiusavimą.

METŲ PUBLIKOS FILMAS – E. Vėlyvio filmas „Zero III".

METŲ GERIAUSIAS MONTAŽO REŽISIERIAUS DARBAS – EMILIS VĖLYVIS ir PAULIUS ZAVADSKIS – „Zero III“, režisierius Emilis Vėlyvis.

METŲ GERIAUSIAS DAILININKO DARBAS – GALIUS KLIČIUS „Senekos diena“ – režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

METŲ GERIAUSIAS AKTORĖS VAIDMUO – GABIJA JARAMINAITĖ „Amžinai kartu“, kurio režisierė Lina Lužytė. Daugiau nei dvidešimtmetį metų senoje „gyvenanti“ aktorė jau turi ne vieną gervę: „Sidabrinė gervė 2008“ – už vaidmenis filmuose „Kolekcionierė“ ir „Nereikalingi žmonės“, „Sidabrinė gervė 2009“ – už vaidmenį filme „Neskubėk gyventi“, „Sidabrinė gervė 2010“ – už vaidmenį filme „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“, „Sidabrinė gervė 2013“ už geriausios antraplanės aktorės vaidmenį filme „Valentinas vienas“.

METŲ GERIAUSIAS AKTORIAUS VAIDMUO – MARIUS REPŠYS „Šventasis“, kurio režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS OPERATORIAUS DARBAS – AUDRIUS KEMEŽYS „Moteris ir Ledynas“, režisierius Audrius Stonys.

METŲ GERIAUSIAS REŽISIERIAUS DARBAS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS „Šventasis“.

METŲ GERIAUSIAS KOMPOZITORIAUS DARBAS – DENIS ZUJEV / Fusedmarc, EGLĖ SIRVYDYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ, Mixtape Club.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad keistas jausmas kažkam įteikti apdovanojimą, nes dažniausia tenka garbė juos atsiimti.

Sidabrinę gervę pelniusi Jurga Šeduikytė minėjo, kad dabar projektai baigti ir mielai prisidėtų prie naujų projektų.

METŲ GERIAUSIAS SCENARIJUS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS, MARIJA KAVTARADZĖ ir TEKLĖ KAVTARADZĖ „Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ILGAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – ŠVENTASIS režisierius Andrius Blaževičius, prodiuserė Marija Razgutė.

Paskutinį vakaro apdovanojimą įteikė kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson. Moteris pridūrė, kad kinas yra menas talpinantis įvairias meno formas, todėl jis yra toks brangus.

Iškilmingą „Sidabrinė gervė 2017“ apdovanojimų vakarą Kongresų rūmuose baigė atlikėjas Donatas Montvydas su daina „Viskas bus gerai“.

„Sidabrinė gervė“ kino apdovanojimų globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Pagrindiniai apdovanojimų organizatoriai: Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

Daugiau renginio akimirkų - nuotraukų galerijoje

kultūra renginys kinas kinoapdovanojimai Sidabrinėgervė Vilnius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sveikata
Ilgai lauktas pavasaris vis dažniau džiugina mus šiluma ir kviečia mėgautis pirmaisiais saulės spinduliais, tačiau Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto doktorantė, Infekcinių ligų ir dermatovenerologijos klinikos gydytoja Inga Kisielienė perspėja, kad saulė gali būti ne tik maloni, bet ir kenksminga. Vienas svarbiausių odos priežiūros būdų yra apsauga nuo saulės, tačiau ar tikrai žinome, kaip saugotis? Atšilus orams, dermatologai vis garsiau kalb...
Laisvalaikis
Keptas ėriukas, kiaušiniais įdaryti tartai ar džiovintų vaisių pyragai – tai lietuviams vis dar neatrasti Velykų patiekalai, kuriais didžiuojasi įvairios Europos šalys. „Per Velykas dažnas lietuvis ruošia cepelinus, balandėlius, o desertui patiekia šakočius. Ir nors tai yra neatsiejama lietuviškosios virtuvės dalis, šiemet kviečiu pasižvalgyti po kitas Europos šalis ir atrasti kiek kitokią Velykų virtuvę“, – teigia šefas Gian Luca Demarco ir dalinasi įžval...
Įvykiai
Prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Vilniuje ketvirtadienį vėl buvo pakabinta karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta. Kontroversiškai dėl veiksmų Antrojo pasaulinio karo metais vertinamo J. Noreikos atminimo lentą praėjusią savaitę kūju sudaužė Stanislovas Tomas, nesėkmingai siekęs kandidatuoti į Europos Parlamentą. Prie Vrublevskių bibliotekos ketvirtadienio popietę būriavosi keliolika žmonių, apžiūrėję krovininiame aut...
Transportas
Nuo šiol Vilniuje kursuos autobusai, pavadinti Pagauk mane, Vytis, Ponas Autobusas, Armonika, Serbentas vardais, ir troleibusai, kuriems suteikti Erdvėlaivis, Ilgaūsis, Žaibas, Dūzgius, Karavanas vardai. Taip SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darkart primena apie rekordinį viešojo transporto atnaujinimą sostinėje, o jo dar neišbandžiusius kviečia gaudyti „pakrikštytus“ ir visus kitus naujuosius autobusus bei troleibusus, kur...
Įvykiai
Ketvirtadienio popietę Vilniaus oro uoste oficialiai atidarytas atsinaujinęs verslo klubas, kuris, pasirinkus partnerius, dabar turi ir naują vardą – tai „Narbutas“ verslo klubas. Lietuviškų baldų gamintojo vardu pavadinta erdvė keleivius nuo šiol pasitiks ne tik modernesnė, patogesnio išplanavimo, bet ir didesnė – vasarą verslo klube ruošiamasi klientų antplūdžiui. „Vilniaus oro uostas kasmet aptarnauja vis daugiau keleivių, didėja tiek skrydžių, tiek kry...
Įvykiai
Trečiadienį Santariškių medicinos miestelyje įvyko akcija „Nebūk trombas“, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į automobilių parkavimo ir viešojo transporto aktualijas šioje visai Lietuvai svarbioje vietoje. Prie akcijos prisijungė laikinai Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės funkcijas vykdanti Odeta Vitkūnienė, VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė,...
Kriminalai
Ketvirtadienį po vidurdienio Vilniuje aptiktas galimai jau antras šią dieną sprogmuo. Pagal Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimą, Saulėtekio al. 25A, prie garažų, atliekant kasimo darbus rastas pailgos formos daiktas, panašus į karo laikų sprogmenį. 13.15 val. pradėtas planas „Skydas“. Vilniuje aptiktą minosvaidžio miną be sprogstamojo užtaiso išsivežė kariuomenės inžinerinio dalinio specialistai. Planas „Skydas“ atšauktas. Kaip...
Sportas
Vilniaus „Ryto“ (23-8) krepšininkai savo aikštelėje netikėtai nusileido svečiams iš Kėdainių. Permainingose „Betsafe-LKL“ rungtynėse sostinės krepšininkams nepavyko surengti rezultatyvios lemiamos atakos bei teko pripažinti „Nevėžio“ (5-26) komandos pranašumą – 68:70 (18:13, 10:21, 23:15, 17:21). Pirmasis kėlinys prasidėjo kiek nervingai, tačiau po 4 minučių žaidimo Gintautas Matulis dviem prasiveržimais Kėdainių ekipai sukūrė pirmą apčiuopiamą persvarą –...
Miesto plėtra
Sėkmingai auganti transporto ir logistikos įmonė „Girteka Logistics" šalia ambicingos vizijos valdyti didžiausią Europoje nuosavų vilkikų parką, ėmėsi dar vieno rimto iššūkio - 2021-aisiais metais Liepkalnyje duris atvers moderni kompanijos centrinė būstinė, pavadinta „Girteka Campus". Planuojama, kad 16 hektarų ploto teritorijoje iškils administracijos pastatų miestelis, vilkikų aptarnavimo centras bei prekybos ir paslaugų centras. Į projekto įgyvendinimą...