Kino ir meno profesionalams – įteiktos gervės

BNS nuotr.

Vakar, birželio 13-tą dieną, sostinėje vyko dešimtieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2017“. Iškilmingas kino profesionalų vakaras vyko Kongresų rūmuose. Jubiliejinį apdovanojimų vakarą šiais metais nusišypsojo sėkmė vesti žinomam televizijos laidų ir renginių vedėjui, režisieriui Andriui Rožickui.

Lietuvos kino apdovanojimų vakaro vedėjas džiaugėsi, kad lietuviškas kinas tik gerėja. A. Rožickui teko įgarsinti ne vieną lietuvišką filmą. Todėl, jo nuomone, kino apdovanojimai kūrėjams kartais gali būti labai reikšmingi. „Filmas geresniu netampa, net jei jis turi milijonus apdovanojimų. Ir todėl apdovanoti reiktų būtent juos. Ir dar tuos, kurie sukūrė kažką vertingo. Ir tuos, kurių nesimato, bet kurie yra žiauriai talentingi“, – teigė apdovanojimų vedėjas.

Dešimtuosiuose kino apdovanojimuose komisijai buvo pateikta per 40 filmų, iš jų 10 pilnametražių vaidybinių, 12 animacinių ir 10 studentų filmų.

Jubiliejinių kino apdovanojimų vertinimo komisiją sudarė kino filosofas dr. Nerijus Milerius, kino operatorė Kristina Sereikaitė, režisierė Alantė Kavaitė ir kompozitorius Algirdas Martinaitis, komisijos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. Svarbiausi vertinimo kriterijai: profesionalumas, kūrybiškumas ir kino kalbos autentiškumas.

Į apdovanojimų vakarą visi rinkosi apie 17 val. 30 min., nes tokiu metu vyko trumpi interviu su garsiausiais šventės dalyviais, fotosesijos.

METŲ GERIAUSIAS STUDENTO DARBAS „SIDABRINĖS GERVĖS KIAUŠINIS“ – KALNAI KALNAI – režisierė Marija Stonytė / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovė Giedrė Beinoriūtė.

METŲ GERIAUSIAS DOKUMENTINIS KINO FILMAS – MOTERIS IR LEDYNAS, kurio režisierius Audrius Stonys, prodiuserė Radvilė Šumilė. Šį garbingą apdovanojimą įteikė Vasario 16-osios aktą Vokietijos archyve suradęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis.

METŲ GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – MOTINOS DIENA, kurio režisierė Kamilė Milašiūtė, prodiuserės Marija Fridinovaitė, Marija Razgutė.

METŲ GERIAUSIAS ANIMACINIS FILMAS – KAUKAI, kurio režisierius Gediminas Šiaulys, prodiuserė Miglė Pelakauskė.

METŲ GERIAUSIAS BENDROS GAMYBOS KINO FILMAS – AŠ ČIA TIK SVEČIAS - tai lietuvių ir Čilės bendros gamybos projektas, kurio režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė. Šią gervę buvo patikėta įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORĖS VAIDMUO – GELMINĖ GLEMŽAITĖ „Šventasis“ – režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORIAUS VAIDMUO – VALENTINAS KRULIKOVSKIS. Šį apdovanojimą įteikė lyriška ir jautri dainininkė Alina Orlova.

METŲ GERIAUSIAS PROFESINĖS MEISTRYSTĖS DARBAS – ULJANA KIM – už bendros gamybos filmų „Apsimetėliai“ su Estija ir Latvija, „Pelenų sanatorija“ su Latvija ir „Senekos diena“ prodiusavimą.

METŲ PUBLIKOS FILMAS – E. Vėlyvio filmas „Zero III".

METŲ GERIAUSIAS MONTAŽO REŽISIERIAUS DARBAS – EMILIS VĖLYVIS ir PAULIUS ZAVADSKIS – „Zero III“, režisierius Emilis Vėlyvis.

METŲ GERIAUSIAS DAILININKO DARBAS – GALIUS KLIČIUS „Senekos diena“ – režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

METŲ GERIAUSIAS AKTORĖS VAIDMUO – GABIJA JARAMINAITĖ „Amžinai kartu“, kurio režisierė Lina Lužytė. Daugiau nei dvidešimtmetį metų senoje „gyvenanti“ aktorė jau turi ne vieną gervę: „Sidabrinė gervė 2008“ – už vaidmenis filmuose „Kolekcionierė“ ir „Nereikalingi žmonės“, „Sidabrinė gervė 2009“ – už vaidmenį filme „Neskubėk gyventi“, „Sidabrinė gervė 2010“ – už vaidmenį filme „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“, „Sidabrinė gervė 2013“ už geriausios antraplanės aktorės vaidmenį filme „Valentinas vienas“.

METŲ GERIAUSIAS AKTORIAUS VAIDMUO – MARIUS REPŠYS „Šventasis“, kurio režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS OPERATORIAUS DARBAS – AUDRIUS KEMEŽYS „Moteris ir Ledynas“, režisierius Audrius Stonys.

METŲ GERIAUSIAS REŽISIERIAUS DARBAS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS „Šventasis“.

METŲ GERIAUSIAS KOMPOZITORIAUS DARBAS – DENIS ZUJEV / Fusedmarc, EGLĖ SIRVYDYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ, Mixtape Club.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad keistas jausmas kažkam įteikti apdovanojimą, nes dažniausia tenka garbė juos atsiimti.

Sidabrinę gervę pelniusi Jurga Šeduikytė minėjo, kad dabar projektai baigti ir mielai prisidėtų prie naujų projektų.

METŲ GERIAUSIAS SCENARIJUS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS, MARIJA KAVTARADZĖ ir TEKLĖ KAVTARADZĖ „Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ILGAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – ŠVENTASIS režisierius Andrius Blaževičius, prodiuserė Marija Razgutė.

Paskutinį vakaro apdovanojimą įteikė kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson. Moteris pridūrė, kad kinas yra menas talpinantis įvairias meno formas, todėl jis yra toks brangus.

Iškilmingą „Sidabrinė gervė 2017“ apdovanojimų vakarą Kongresų rūmuose baigė atlikėjas Donatas Montvydas su daina „Viskas bus gerai“.

„Sidabrinė gervė“ kino apdovanojimų globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Pagrindiniai apdovanojimų organizatoriai: Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

Daugiau renginio akimirkų - nuotraukų galerijoje

kultūra renginys kinas kinoapdovanojimai Sidabrinėgervė Vilnius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
8 peržiūros rugsėjo mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. Premjera | Spektaklis šeimai „JiJis“ JIJIS | ONY – spektaklis pagal papuliarios lenkų dramaturgės Martos Guśniowskos pjesę „Ony“. Dramaturgė kuria šiltus linksmus tekstus, kuriuose viskas tarsi apversta aukštyn kojomis, tad „JiJis“ taps maloniu netikėtumu. Poetiš...
Laisvalaikis
Nemokamos ekskursijos po Vilnių paspirtukais. Kelionės kalnų dviračių trasomis miesto centre. Orientaciniai žaidimai visai šeimai Senamiestyje ir Šnipiškėse. Šios ir kitos nemokamos pramogos, kviečiančios pažinti miestą, lauks visų vilniečių ir miesto svečių rugsėjo 27 – 30 dienomis Pasaulinės turizmo dienos proga. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Pasaulinės turizmo dienos šūkis – „Turizmas ir jo skaitmeninis virsmas“. Vilnius garsėj...
Kriminalai
Rugsėjo 20 d. apie 15 val. 20 min. Vilniuje, Gariūnų g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelės pavogta automobilis „Porsche Carrera 991“ (pagamintas 2015 m.) su Prancūzijos registracijos numeriais. Nuostolis ‒ apie 90 000 eurų. Rugsėjo 21 d. apie 1 val. 35 min. Vilniuje, Teatro g., neblaivus (2,46 prom.) vyras (gimęs 1965 m.) vairavo automobilį „Honda CR-V“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rugsėjo 21 d. apie 11 val. 40 min. Vilniuje, Ąžuolyno g....
Įvykiai
Š. m. rugsėjo 29–30 d. jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos renginys „Medininkų pilies žaidynės“, kuriame istorinės rekonstrukcijos klubai demonstruos viduramžių kovas ir senovinius sportinius žaidimus. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyrius. „Šių metų renginio naujiena – lietuviškų tradicinių imtynių (ristynių) turnyras, – pasakoja Gintautas Terleckas, Medininkų pilie...
Įvykiai
Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai tei...
Įvykiai
Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų ir Konstitucijos egzamino laikymas dovana Jai! Visus vilniečius ir miesto svečius kviečiame pasitikrinti Konstitucijos žinias. Egzamine kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Egz...
Kultūra
Šiuo metu Vokietijoje koncertuojanti grupė „Solo Ansamblis" sulaukė malonaus tarptautinio įvertinimo. Po sėkmingo pasirodymo didžiajame Europos showcase festivalyje „Reeperbahn" lietuviai neliko nepastebėti. Penktadienio popietę šiuolaikinės muzikos apdovanojimų „The Music Moves Europe Talent Awards" komisija paskelbė „Solo Ansamblio" vardą tarp įdomiausių atradimų, kurie geriausiai atstovauja šiandienį Europos skambesį. Nuolat garsu, vaizdais bei potyriai...
Kultūra
Šiandien Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje prasidėjo I-asis tapybos pleneras „Pradžia“. Jame tapytojai, fotografai, grafikai, iš viso 20 dalyvių, visą savaitę kurs meno kūrinius, o vakarais kartu su besidominčiais menu klausysis paskaitų, diskutuos. Savaitgalį dėmesys bus skiriamas vaikams, o parodos atidarymas numatomas sekmadienį, rugsėjo 30 dieną. „Kurti po mūsų bažnyčios skliautais ir tuo dalintis su visais yra labai graži iniciatyva. S...
Įvykiai
Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį – sekmadienį minėjome Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir 75-erių metų Vilniaus geto likvidavimo sukaktį. Vilniečiai ir pasaulio žydų bendruomenės nariai sunešė po akmenuką už kiekvieną auką genocide. „Šiandien aš,kartu su žydu bendruomene,kaip Vilniaus meras dedu akmenį kaip amžinybės simbolį,pagerbiant bendrapiliečius, kurie buvo nužudyti. Lai šis akmu...