Kino ir meno profesionalams – įteiktos gervės

BNS nuotr.

Vakar, birželio 13-tą dieną, sostinėje vyko dešimtieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2017“. Iškilmingas kino profesionalų vakaras vyko Kongresų rūmuose. Jubiliejinį apdovanojimų vakarą šiais metais nusišypsojo sėkmė vesti žinomam televizijos laidų ir renginių vedėjui, režisieriui Andriui Rožickui.

Lietuvos kino apdovanojimų vakaro vedėjas džiaugėsi, kad lietuviškas kinas tik gerėja. A. Rožickui teko įgarsinti ne vieną lietuvišką filmą. Todėl, jo nuomone, kino apdovanojimai kūrėjams kartais gali būti labai reikšmingi. „Filmas geresniu netampa, net jei jis turi milijonus apdovanojimų. Ir todėl apdovanoti reiktų būtent juos. Ir dar tuos, kurie sukūrė kažką vertingo. Ir tuos, kurių nesimato, bet kurie yra žiauriai talentingi“, – teigė apdovanojimų vedėjas.

Dešimtuosiuose kino apdovanojimuose komisijai buvo pateikta per 40 filmų, iš jų 10 pilnametražių vaidybinių, 12 animacinių ir 10 studentų filmų.

Jubiliejinių kino apdovanojimų vertinimo komisiją sudarė kino filosofas dr. Nerijus Milerius, kino operatorė Kristina Sereikaitė, režisierė Alantė Kavaitė ir kompozitorius Algirdas Martinaitis, komisijos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. Svarbiausi vertinimo kriterijai: profesionalumas, kūrybiškumas ir kino kalbos autentiškumas.

Į apdovanojimų vakarą visi rinkosi apie 17 val. 30 min., nes tokiu metu vyko trumpi interviu su garsiausiais šventės dalyviais, fotosesijos.

METŲ GERIAUSIAS STUDENTO DARBAS „SIDABRINĖS GERVĖS KIAUŠINIS“ – KALNAI KALNAI – režisierė Marija Stonytė / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovė Giedrė Beinoriūtė.

METŲ GERIAUSIAS DOKUMENTINIS KINO FILMAS – MOTERIS IR LEDYNAS, kurio režisierius Audrius Stonys, prodiuserė Radvilė Šumilė. Šį garbingą apdovanojimą įteikė Vasario 16-osios aktą Vokietijos archyve suradęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis.

METŲ GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – MOTINOS DIENA, kurio režisierė Kamilė Milašiūtė, prodiuserės Marija Fridinovaitė, Marija Razgutė.

METŲ GERIAUSIAS ANIMACINIS FILMAS – KAUKAI, kurio režisierius Gediminas Šiaulys, prodiuserė Miglė Pelakauskė.

METŲ GERIAUSIAS BENDROS GAMYBOS KINO FILMAS – AŠ ČIA TIK SVEČIAS - tai lietuvių ir Čilės bendros gamybos projektas, kurio režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė. Šią gervę buvo patikėta įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORĖS VAIDMUO – GELMINĖ GLEMŽAITĖ „Šventasis“ – režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORIAUS VAIDMUO – VALENTINAS KRULIKOVSKIS. Šį apdovanojimą įteikė lyriška ir jautri dainininkė Alina Orlova.

METŲ GERIAUSIAS PROFESINĖS MEISTRYSTĖS DARBAS – ULJANA KIM – už bendros gamybos filmų „Apsimetėliai“ su Estija ir Latvija, „Pelenų sanatorija“ su Latvija ir „Senekos diena“ prodiusavimą.

METŲ PUBLIKOS FILMAS – E. Vėlyvio filmas „Zero III".

METŲ GERIAUSIAS MONTAŽO REŽISIERIAUS DARBAS – EMILIS VĖLYVIS ir PAULIUS ZAVADSKIS – „Zero III“, režisierius Emilis Vėlyvis.

METŲ GERIAUSIAS DAILININKO DARBAS – GALIUS KLIČIUS „Senekos diena“ – režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

METŲ GERIAUSIAS AKTORĖS VAIDMUO – GABIJA JARAMINAITĖ „Amžinai kartu“, kurio režisierė Lina Lužytė. Daugiau nei dvidešimtmetį metų senoje „gyvenanti“ aktorė jau turi ne vieną gervę: „Sidabrinė gervė 2008“ – už vaidmenis filmuose „Kolekcionierė“ ir „Nereikalingi žmonės“, „Sidabrinė gervė 2009“ – už vaidmenį filme „Neskubėk gyventi“, „Sidabrinė gervė 2010“ – už vaidmenį filme „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“, „Sidabrinė gervė 2013“ už geriausios antraplanės aktorės vaidmenį filme „Valentinas vienas“.

METŲ GERIAUSIAS AKTORIAUS VAIDMUO – MARIUS REPŠYS „Šventasis“, kurio režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS OPERATORIAUS DARBAS – AUDRIUS KEMEŽYS „Moteris ir Ledynas“, režisierius Audrius Stonys.

METŲ GERIAUSIAS REŽISIERIAUS DARBAS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS „Šventasis“.

METŲ GERIAUSIAS KOMPOZITORIAUS DARBAS – DENIS ZUJEV / Fusedmarc, EGLĖ SIRVYDYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ, Mixtape Club.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad keistas jausmas kažkam įteikti apdovanojimą, nes dažniausia tenka garbė juos atsiimti.

Sidabrinę gervę pelniusi Jurga Šeduikytė minėjo, kad dabar projektai baigti ir mielai prisidėtų prie naujų projektų.

METŲ GERIAUSIAS SCENARIJUS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS, MARIJA KAVTARADZĖ ir TEKLĖ KAVTARADZĖ „Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ILGAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – ŠVENTASIS režisierius Andrius Blaževičius, prodiuserė Marija Razgutė.

Paskutinį vakaro apdovanojimą įteikė kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson. Moteris pridūrė, kad kinas yra menas talpinantis įvairias meno formas, todėl jis yra toks brangus.

Iškilmingą „Sidabrinė gervė 2017“ apdovanojimų vakarą Kongresų rūmuose baigė atlikėjas Donatas Montvydas su daina „Viskas bus gerai“.

„Sidabrinė gervė“ kino apdovanojimų globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Pagrindiniai apdovanojimų organizatoriai: Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

Daugiau renginio akimirkų - nuotraukų galerijoje

kultūra renginys kinas kinoapdovanojimai Sidabrinėgervė Vilnius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
8 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Lygiai prieš metus, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, Vilniaus kultūrinį maršrutą papildė naujas traukos centras - Samuelio Bako muziejus, veikiantis kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys. Samuelis Bakas (g. 1933 m.) - pasaulinio garso litvakų dailininkas, kurio talentas sužibėjo Vilniaus gete. Šiandien menininkas gyvena ir kuria Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau gimtasis Vilnius užima reikšmingą vietą jo kūryboje, kurios dalį...
Įvykiai
Lapkričio 15-ąją minima jau penktoji Europos muzikos terapijos diena. „Muzika mane išjudina“ (Music Moves Me) – toks šių metų Europos muzikos terapijos dienos šūkis. Muzika sužadina mūsų emocijas ir sukelia norą judėti – tai poveikis, darantis įtaką žmonių sveikatai, todėl muzikos terapija dažnai taikoma pacientams. Minint Europos muzikos terapijos dieną, pasikalbėjome su jungtinės Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) ir Lietuvos muzikos ir te...
Įvykiai
854. Tiek medžių privačia iniciatyva bus pasodinta Neries krantinėse ir Vingio parke Vilniaus mieste ateinantį pavasarį. Žaluma praturtinti sostinės plotus nusprendė viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“.   Medžių skaičius pasirinktas neatsitiktinai – taip įmonė pažymės vieno didžiausių gyvenamosios konversijos projektų šalyje – „Antakalnio terasų“ gyvenvietės – įgyvendinimą. Buvusi apleista Lietuv...
Kriminalai
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo, buvo nustatytas asmuo, Vilniaus Radvilų gimnazijoje papurškęs pipirinių dujų. Gan greitai išaiškinti taip pasielgusį asmenį padėjo sostinės gimnazijos darbuotojai. „Apklausiamas asmuo prisipažino mokykloje purškęs pipirinių dujų“, – sakė ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir jam vadovaujantis Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Justas Gureckas. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ši...
Sportas
Krepšinio klubas „Rytas“ praneša, kad iš generalinio direktoriaus pareigų traukiasi klubo dalininkas Darius Gudelis. D.Gudelis tikisi, kad jo pasitraukimas sukels platesnes diskusijas dėl Vilnius klubo ateities ir identiteto. „Pernai, pirmajame klubo dalininkų susirinkime su miesto meru sutarėme, kad nuo savo tiesioginės veiklos atsitrauksiu ir klubo administracijai vadovausiu metus. Per tą laiką kartu, stabilizavome padėtį klube, padėjome tvirtus pagrindu...
Įvykiai
Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo informacijos centre vyko kontaktų mugė su Vilniaus mieste veikiančiomis ir smurto prevenciją vykdančiomis bei pagalbą smurto aukoms teikiančiomis organizacijomis bei savivaldybės atstovais. Kontaktų mugės metu kiekviena iš organizacijų papasakojo apie save bei pristatė 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris akcijai skirtus renginius, kurie prasidės per Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną – la...
Įvykiai
Vilniaus universitetas (VU) pasirašė susitarimo memorandumą su Čikagos universiteto Jūrų biologijos laboratorija(Marine Biological Laboratory, MBL, JAV). Memorandumas pasirašytas siekiant plėtoti akademinį bendradarbiavimą ir skatinti keitimąsi informacija bei patirtimi tarp šių dviejų mokslo institucijų. Įgyvendinant šį susitarimą institucijoms atstovaus VU Patologijos, teismo medicinos ir farmakologijos katedros profesorius Arvydas Laurinavičius ir MBL m...
Transportas
Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien atvyksta tūkstančiai žmonių. Tai, kokiais metodais jie tai daro, iš dalies apibrėžia visą miesto judumo sistemą. Nauji tyrimai rodo, kad per pastaruosius septynerius metus Vilniuje gerokai pakilo pasitikėjimas viešuoju miesto transportu. „Jau ne vienerius metus siekiame palengvinti mūsų keleivių susisiekimą su Vilniaus oro uostu ir sudaryti kaip įmanoma geresnes išvyk...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnams dar kartą su įkalčiais įkliuvo ką tik iš įkalinimo įstaigos išėjęs, už kišenvagystes ne kartą teistas vyras (gimęs 1976 m.), pravarde „Šaiba“. Lapkričio 15 d. apie 15 val. 40 min. sostinės stoties mikrorajone kriminalistai pastebėjo jiems gerai žinomą vyrą ‒ jis dar prieš porą metų buvo sulaikytas ir nuteistas už kišenv...