Kino ir meno profesionalams – įteiktos gervės

BNS nuotr.

Vakar, birželio 13-tą dieną, sostinėje vyko dešimtieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2017“. Iškilmingas kino profesionalų vakaras vyko Kongresų rūmuose. Jubiliejinį apdovanojimų vakarą šiais metais nusišypsojo sėkmė vesti žinomam televizijos laidų ir renginių vedėjui, režisieriui Andriui Rožickui.

Lietuvos kino apdovanojimų vakaro vedėjas džiaugėsi, kad lietuviškas kinas tik gerėja. A. Rožickui teko įgarsinti ne vieną lietuvišką filmą. Todėl, jo nuomone, kino apdovanojimai kūrėjams kartais gali būti labai reikšmingi. „Filmas geresniu netampa, net jei jis turi milijonus apdovanojimų. Ir todėl apdovanoti reiktų būtent juos. Ir dar tuos, kurie sukūrė kažką vertingo. Ir tuos, kurių nesimato, bet kurie yra žiauriai talentingi“, – teigė apdovanojimų vedėjas.

Dešimtuosiuose kino apdovanojimuose komisijai buvo pateikta per 40 filmų, iš jų 10 pilnametražių vaidybinių, 12 animacinių ir 10 studentų filmų.

Jubiliejinių kino apdovanojimų vertinimo komisiją sudarė kino filosofas dr. Nerijus Milerius, kino operatorė Kristina Sereikaitė, režisierė Alantė Kavaitė ir kompozitorius Algirdas Martinaitis, komisijos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. Svarbiausi vertinimo kriterijai: profesionalumas, kūrybiškumas ir kino kalbos autentiškumas.

Į apdovanojimų vakarą visi rinkosi apie 17 val. 30 min., nes tokiu metu vyko trumpi interviu su garsiausiais šventės dalyviais, fotosesijos.

METŲ GERIAUSIAS STUDENTO DARBAS „SIDABRINĖS GERVĖS KIAUŠINIS“ – KALNAI KALNAI – režisierė Marija Stonytė / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovė Giedrė Beinoriūtė.

METŲ GERIAUSIAS DOKUMENTINIS KINO FILMAS – MOTERIS IR LEDYNAS, kurio režisierius Audrius Stonys, prodiuserė Radvilė Šumilė. Šį garbingą apdovanojimą įteikė Vasario 16-osios aktą Vokietijos archyve suradęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis.

METŲ GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – MOTINOS DIENA, kurio režisierė Kamilė Milašiūtė, prodiuserės Marija Fridinovaitė, Marija Razgutė.

METŲ GERIAUSIAS ANIMACINIS FILMAS – KAUKAI, kurio režisierius Gediminas Šiaulys, prodiuserė Miglė Pelakauskė.

METŲ GERIAUSIAS BENDROS GAMYBOS KINO FILMAS – AŠ ČIA TIK SVEČIAS - tai lietuvių ir Čilės bendros gamybos projektas, kurio režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė. Šią gervę buvo patikėta įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORĖS VAIDMUO – GELMINĖ GLEMŽAITĖ „Šventasis“ – režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORIAUS VAIDMUO – VALENTINAS KRULIKOVSKIS. Šį apdovanojimą įteikė lyriška ir jautri dainininkė Alina Orlova.

METŲ GERIAUSIAS PROFESINĖS MEISTRYSTĖS DARBAS – ULJANA KIM – už bendros gamybos filmų „Apsimetėliai“ su Estija ir Latvija, „Pelenų sanatorija“ su Latvija ir „Senekos diena“ prodiusavimą.

METŲ PUBLIKOS FILMAS – E. Vėlyvio filmas „Zero III".

METŲ GERIAUSIAS MONTAŽO REŽISIERIAUS DARBAS – EMILIS VĖLYVIS ir PAULIUS ZAVADSKIS – „Zero III“, režisierius Emilis Vėlyvis.

METŲ GERIAUSIAS DAILININKO DARBAS – GALIUS KLIČIUS „Senekos diena“ – režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

METŲ GERIAUSIAS AKTORĖS VAIDMUO – GABIJA JARAMINAITĖ „Amžinai kartu“, kurio režisierė Lina Lužytė. Daugiau nei dvidešimtmetį metų senoje „gyvenanti“ aktorė jau turi ne vieną gervę: „Sidabrinė gervė 2008“ – už vaidmenis filmuose „Kolekcionierė“ ir „Nereikalingi žmonės“, „Sidabrinė gervė 2009“ – už vaidmenį filme „Neskubėk gyventi“, „Sidabrinė gervė 2010“ – už vaidmenį filme „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“, „Sidabrinė gervė 2013“ už geriausios antraplanės aktorės vaidmenį filme „Valentinas vienas“.

METŲ GERIAUSIAS AKTORIAUS VAIDMUO – MARIUS REPŠYS „Šventasis“, kurio režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS OPERATORIAUS DARBAS – AUDRIUS KEMEŽYS „Moteris ir Ledynas“, režisierius Audrius Stonys.

METŲ GERIAUSIAS REŽISIERIAUS DARBAS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS „Šventasis“.

METŲ GERIAUSIAS KOMPOZITORIAUS DARBAS – DENIS ZUJEV / Fusedmarc, EGLĖ SIRVYDYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ, Mixtape Club.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad keistas jausmas kažkam įteikti apdovanojimą, nes dažniausia tenka garbė juos atsiimti.

Sidabrinę gervę pelniusi Jurga Šeduikytė minėjo, kad dabar projektai baigti ir mielai prisidėtų prie naujų projektų.

METŲ GERIAUSIAS SCENARIJUS – ANDRIUS BLAŽEVIČIUS, MARIJA KAVTARADZĖ ir TEKLĖ KAVTARADZĖ „Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius.

METŲ GERIAUSIAS ILGAMETRAŽIS VAIDYBINIS KINO FILMAS – ŠVENTASIS režisierius Andrius Blaževičius, prodiuserė Marija Razgutė.

Paskutinį vakaro apdovanojimą įteikė kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson. Moteris pridūrė, kad kinas yra menas talpinantis įvairias meno formas, todėl jis yra toks brangus.

Iškilmingą „Sidabrinė gervė 2017“ apdovanojimų vakarą Kongresų rūmuose baigė atlikėjas Donatas Montvydas su daina „Viskas bus gerai“.

„Sidabrinė gervė“ kino apdovanojimų globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Pagrindiniai apdovanojimų organizatoriai: Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

Daugiau renginio akimirkų - nuotraukų galerijoje

kultūra renginys kinas kinoapdovanojimai Sidabrinėgervė Vilnius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilnius gedi pirmadienį mirusio kaimyninės Lenkijos Gdansko mero Pawelo Adamowicziaus. Rytoj į Gdanską išvyks ir laidotuvėse dalyvaus sostinės meras Remigijus Šimašius, o šiandieną Vilniuje prasidėjo minėjimo renginiai: Trijų Kryžių paminklas nušviestas Gdansko miesto vėliavos spalvomis, vakare ant Rotušės fasado įjungta videoprojekcija, skirta atminti broliško miesto merą. „Pawelas buvo išskirtinis žmogus ir politikas, per daugelį savo veiklos metų užsita...
Verslas
2018 m. Vilniuje atidaryti keturi A klasės biurų pastatai centrinėje miesto dalyje. Prestižinių biurų poreikis dominuos ir šiemet, bet intensyvi konkurencija šiame segmente skatina NT vystytojus keisti kryptį ir orientuotis į B klasės pastatus, kurių vakansija nuosekliai mažėja jau antrus metus iš eilės, skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje 2018 m. IV ketvirčio Vilniaus biurų rinkos apžvalgoje „Vilnius Offic...
Įvykiai
Nuo sausio 21 d. lopšelio-darželio „Pasaka“ filiale Žirmūnų seniūnijoje (Žirmūnų g. 110) atidaromos trys naujos grupės. Daugiau kaip pusė šimto (54) mažųjų vilniečių kviečiami lankyti 1,5-3, 2-3 ir 2-4 metų amžiaus grupes. Į lopšelį-darželį jau priimta 30 mažųjų vilniečių. „Siekdama pateisinti tėvelių lūkesčius ir plėsti ikimokyklinio ugdymo tinklą Žirmūnų seniūnijoje, savivaldybė išsinuomavo pastatą, nupirko naujus baldus, edukacines priemones, žaislus ir...
Laisvalaikis
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą. Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock'u,  Henri-Georges'o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Rom...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kriminalistams įkliuvo jaunas įžūlus plėšikas. Policijai gerai žinomam, anksčiau ne kartą teistam įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams. Pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu nuo plėšimų dažniausiai nukenčia moterys ir garbaus amžiaus žmonės, dieną sekami iki laiptinių ir užpuolami iš už nugaros ir net smaugiami. Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo va...
Įvykiai
Sinoptikams įspėjant apie itin sudėtingas eismo sąlygas visoje Lietuvoje, Vilniaus gatvėse dirba visa UAB „Grinda“ gatvių priežiūros technika. Dar paryčiais sostinės gatvės buvo pabarstytos druskos ir smėlio mišiniais, todėl ant gatvių paviršiaus krintantis sniegas sparčiai tirpsta. Vis dėlto intensyvus snygis apsunkino vairavimo sąlygas. „Dirbame visu pajėgumu, intensyviai dalijamės informacija su kitomis mieste dirbančiomis tarnybomis, operatyviai reaguo...
Įvykiai
Vilniaus šviesų festivalio metu, sausio 25–27 dienomis Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Bernardinų sodas ir kitos vilniečių ir miesto svečių pamėgtos Senamiesčio erdvės nušvis neatpažįstamai – Rotušės aikštėje išvysime lazerių mišką, ypatingomis spalvomis nušvis Šv. Onos ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios, o išskirtinės instaliacijos mieste įtrauks savo interaktyvumu ir kvies apkeliauti visą festivalio maršrutą – didįjį pasivaikščiojimų ratą po S...
Laisvalaikis
Praėjus didžiosioms metų šventėms, dar ne visos Kalėdinės dovanos bus padovanotos. Viena liks neįteikta, ir ją grupė ,,Baltos varnos" žada pristatyti klausytojams 2019 m.  sausio 19 d. 18 val.  Šv. Kotrynos bažnyčioje. Išskirtinis koncertas ir visiškai naujas grupės skambesys turėtų nustebinti ir sužavėti. “Baltų varnų” taip mėgstami styginiai instrumentai pagausės ir autorines dainas lydės bei naujai nuspalvins styginių kvartetas. Pagaliau grupės svajonė...
Rinkimai
Visuomeninio komiteto „Judėk, Vilniau“ sąrašo lyderis, VDU profesorius Rūtenis Paulauskas, kreipdamasis į kolegas ir gausiai susirinkusius miestiečius konstatavo apverktiną sporto būklę šalies sostinėje. „Dabartiniai miesto vadovai viešai giriasi baseinu ir keliais dviračių takais. Tačiau – tai tik lašas jūroje, nekeičiantis ir negalintis pakeisti merdinčios Vilniaus sporto, žmogaus ugdymo, pagaliau rekreacinės infrastruktūros būklės“, - teigė R.Paulauskas...