Lukiškių aikštėje mįslingai atsirado Vyčio skulptūros maketas

Vilniuje.info nuotr., Jokūbas
Vilniuje.info nuotr.

Kol sostinės Lukiškių aikštėje intensyviai dirba statybininkai, joje netikėtai atsirado daugybę diskusijų visuomenėje keliantis Vyčio paminklo „Laisvės karys“ maketas. Paminklo kūrybinės grupės atstovai teigia, jog jie nežino, kas pastatė plokščią, iš plastmasės pagamintą skulptūros imitaciją, tačiau šie dėl to yra patenkinti ir vis dar puoselėja viltis, jog Lukiškių aikštėje bus pastatytas tikras Vytis.

Prieš savaitę Kultūros ministerija ir Šiuolaikinis meno centras paskelbė kūrybinių dirbtuvių pradžią, kurių metu bus išrinktas naujas Lukiškių aikštės memorialas. Toks spendimas buvo priimtas atsižvelgus į Vilniaus miesto savivaldybės, Kultūros ministerijos ir Vyriausybės atstovų raginimus neskubėti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga Lukiškių aikštėje statyti paminklo.

Vasario 16 d. skulptūros Lukiškių aikštėje konkursą laimėjo visuomeninės iniciatyvos pristatyta skulptūra „Laisvės karys“, piliečiai jau buvo pradėję aukoti pinigus statybai, tačiau valdžios atstovai sustabdė statybų procesą, atsižvelgdami į kai kurių menotyrininkų nuomonę.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius nepalaiko šio paminklo statymo idėjos ir teigia, jog konkursas nebuvo derintas su savivaldybe: „Privataus fondo surengtas konkursas kelia abejonių. Reikia peržiūrėti pateiktas idėjas“, - teigė meras.

„Laisvės kario“ autorius yra skulptorius iš Klaipėdos - Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas. Jam talkina architektai Algis Vyšniūnas ir Laimonas Bogušas. Nutrūkusi visuomeninė iniciatyva buvo sulaukusi Kauno mero Visvaldo Matijošaičio siūlymo ją realizuoti Laikinojoje sostinėje.

Vytis Laisvėskarys Lukiškiųaikštė skulptūra
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842