Tibeto skvere atidengiama lentelė lietuvių ir tibetiečių kalbomis

freetibet.lt nuotr.
Šiandien Užupyje esančiame Tibeto skvere vyks sujudimas. Atvyks miesto meras Remigijus Šimašius ir iškilmėse atidengs dekoratyvinę lentelę su užrašu lietuvių bei tibetiečių kalbomis „Tibeto skveras“.
Kaip praneša Tibeto laisvės rėmimo grupė „Tibeto namai“, ji tokiu būdu išreiškia solidarumą liberaliai sostinės politikai, kuri formuoja Vilniaus, kaip įvairių tautybių ir religijų žmonėms draugiško miesto, įvaizdį.
Lentelėje bus pavaizduota bodhisatvos Avalokitešvaros (Tibeto globėjas - red. past.) mandala. Jos piešimo ir sunaikinimo ritualas yra vienas iš pagrindinių unikalaus Tibeto kultūros paveldo.

Malūnų gatvėje esantis Tibeto skveras gyvuoja nuo 2010 metų, kai rėmimo grupė „Tibeto namai“ savivaldybei pasiūlė šios, prieš tai apleistos vietos, restauravimo projektą. 2001 ir 2013 metais Užupyje lankėsi pagrindinis Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. Paskutiniame apsilankyme dvasininkas iš Tibeto skvere atidengė Rimanto Sakalausko kompoziciją „Mandala“.
Sostinėje taip pat yra dekoratyvinės lentelės Žydų, Totorių, Rusų, Lenkų, Vokiečių, Islandų, Latvių, Karaimų, Olandų gatvėse bei Vašingtono aikštėje užsienio kalbomis. Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.
11 peržiūrų birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.