Sostinėje prasideda Lietuvos jaunimo dienos

Šiandien Vilniuje prasideda Lietuvos jaunimo dienos. Jau aštuntą kartą bažnyčios organizuojamame renginyje tikimasi sulaukti daugiau kaip 5 tūkstančių dalyvių.

Renginio metu numatoma daugybė įvairių užsiėmimų: jaunimas melsis, klausysis paskaitų. Sekmadienį Lietuvos jaunimo dienų dalyviai su kitais maldininkais Vilniaus Katedros aikštėje melsis arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju iškilmėse.

Pasak Lietuvos jaunimo dienų rengėjų, jose užsiregistravo daugiau kaip 5,4 tūkst. dalyvių, iš kitų miestų atvykstantys jaunuoliai gyvens sostinės mokyklose.

Šių jaunimo dienų šūkis – „Tiesa padarys jus laisvus“. Lietuvos vyskupų konferencijos Jaunimo pastoracinės tarybos pirmininkas vyskupas Arūnas Poniškaitis sako, kad „apie tai, kas yra tiesa ir ko ji verta, ir ar iš viso yra kokia nors tiesa, ar yra tiktai daugybė nuomonių, kur kiekvienas laikosi savosios, kuri jam patogesnė". Pasak jo, jaunimo dienose tai ir bus viena pagrindinių diskusijos temų.

Lietuvos jaunimo dienos kilo iš 1984 metais prasidėjusios Pasaulio jaunimo dienų tradicijos, kai kas kelerius metus suburiamas jaunimas iš įvairių šalių.

Sostinėje prasideda Lietuvos jaunimo dienos, nuotrauka-1
jaunimodienos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,838