Prezidentė papuošė Vokietijos kanclerę ordino kryžiumi

Prezidentė papuošė Vokietijos kanclerę ordino kryžiumi, Daiva Jokūbaitytė

Šiandien, šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Briuselyje įteikė garbingą apdovanojimą Vokietijos kanclerei Angelai Merkel. Briuselyje vykstančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT) dalyvaujanti Lietuvos vadovė apdovanojo Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi.

Šis įvertinimas yra skiriamas už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių politinį, gynybos, ekonominį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą. Mažo to, D. Grybauskaitė pridūrė, kad toks įvertinimas Vokietijos Kanclerei skirtas už pastangas stiprinant Lietuvos ir visos Europos saugumą. Atsakinga ir drąsi Angelai Merkel veikla prisidėjo prie Vokietijos sprendimo vadovauti priešakinių NATO pajėgų batalionui Lietuvoje.

Todėl esant grėsmių ir pavojų atvejams galima neabejoti šios šalies pagalba. Ši moteris atsakingos ir drąsios europinės lyderystės pavyzdys. Dėl šios priežasties, Vokietija niekuomet nedvejojo įvardyti Rusijos atsakomybės dėl vykdomos agresijos Ukrainoje. Todėl tokia tvirta ir principinga pozicija padeda išlaikyti ES Rusijai taikomas sankcijas. Svarbu paminėti, kad Lietuva ir Vokietija sutaria dėl būtinybės stiprinti ES gynybinius pajėgumus ir Europos žmonių saugumą, skatinti konkurencingumą.

Akivaizdu, kad tokie glaudūs abiejų valstybių santykiai atsispindi ir verslo žmonių ryšiuose. Vokietijos kapitalo įmonės Lietuvoje yra sukūrusios per 17 tūkst. darbo vietų. Taip pat, sparčiai plėtojamas visuomeninis, kultūrinis ir mokslinis bendradarbiavimas. Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai įgyvendina apie 50 bendrų tyrimo projektų, užmegzta beveik 60 miestų partnerysčių.

Maža to, Vokietijos keliautojai vis dažniau atostogauti renkasi Lietuvą, praėjusiais metais apsilankė daugiau nei 170 tūkstančių.

prezidentė ordinas kryžius Vokietijoskanclerė AngelaiMerkel
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,839