Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Saulės kliošas (BNS nuotr.)

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, portalas vilniuje.infopristato 26-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Saulės Kliošo koncertas

2000-aisiais Vilniuje susibūrusi grupė „Saulės kliošas“ – bene ryškiausi Lietuvos funk scenos veikėjai. Grupė sako, kad pagrindinis jų tikslas - smagiai praleisti laiką ir gera nuotaika užkrėsti publiką, kartu su kitais Lietuvos muzikantais propaguoti gyvai atliekamą nuotaikingą muziką. Įėjimas: 1-3 eur.

Kur? LOFTAS

Kada? Birželio 26 (pirmadienis), 19 val.

2. Įvadas į kino kūrimą

Visus, sapnuojančius pirmojo savo kūrybos filmo pristatymą, kviečiame dalyvauti edukacinėje programoje, kurioje sužinosite pagrindinius kino kūrimo principus: susipažinsite su filmo kūrimo etapais, pagrindiniais kino kalbos elementais, kino profesijomis. Taip pat mokysimės vaizdais pavesti literatūrinį pasakojimą.

Kur? M.Mažvydo biblioteka

Kada? Birželio 27 (antradienis), 14 val.

3. Wednesday Groove #6 Valdemar & Eroott

Wednesday Groove - kas savaitinis, trečiadieninis groove’o mylėtojų susibūrimas Etmonų Špunka, Prohibicija, Meatballs_Vilnius, terasoje. Kiekvieną trečiadienį su vakaro šeimininkais Groove Tribe ir jų svečiais padėsime jums įsibėgėti į savaitgalio ritmą kartu reggae, dub, ska, soul, funk, downtemo, trip hop garsais Vilniaus senamiestyje pasislėpusiame kieme.

Kur? Etmonų Špunka

Kada? Birželio 28 (trečiadienis), 19 val.

4. Kelionių istorijos: Japonija autostopu

Kviečiame į Japonų kultūros namus pasiklausyti dviejų japonologų - Igno Čepelės ir Linos Martišiūtės kelionių po Japoniją istorijų. Išpasakosime savo nuotykius, parodysime nuotraukų ir pasidalinsime praktiniais patarimais - po viso šito, įkvėptiems, beliks tik patiems susikrauti kuprines ir dumti keliauti!

Kur? T.Kosciuškos g. 26

Kada? Biželio 29 (ketvirtadienis), 18:30 val.

5. SIKON XXIX Miesto Upė ekskursija

Kviečiame visus neabejingus upės mieste tematikai: architektūros studentus, architektus, visuomenės veikėjus bei savo gyvenamąja aplinka besidominčius miestečius – į visos dienos ekskursiją palei Neries upę.

Kur? Upės g. 21

Kada? Birželio 30 (penktadienis), 10 val.

6. Pasimatuok Patirtį!

Ne pelno siekiančios organizacijos kviečia sudalyvauti jų užsiėmimuose, megzti ryšius ir partnerystes, pasidalinti idėjomis, rasti malonią šypseną ar įdomų pokalbį, gerai praleisti laiką bendraminčių apsuptyje. Kas žino, gal ir susirasti savanorystės vietą. Programoje: drabužių mainai, protmūšis, jogos užsiėmimai, muzikiniai garsai, neformalaus ugdymo metodai.

Kur? Žemaitės skveras

Kada? Birželio 30 (penktadienis), 17 val.

7. Avant Art Festival Vilniuje

Tai tarpdisciplininis festivalis, pagrindinį dėmesį skiriantis lenkų menui ir lenkų, lietuvių bei latvių menininkų projektams pristatyti. Festivalio tikslas – supažindinti žiūrovus su Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos nepriklausomame mene vykstančiais įdomiais novatoriškais reiškiniais ir užmegzti bei sustiprinti tarptautinius ryšius, jungiančius šių šalių institucijas, menininkus bei kuratorius. Šių metų festivaliui Vroclavo, Vilniaus ir Rygos menininkai parengs ir pristatys du spektaklius ir koncertus.

Kur? LOFTAS

Kada? Birželio 30 (penktadienis), 19 val.

8. Freedom of Movement - Experimental šokio Lab -Tech ciklas

Renginio metu tyrinėsime judesį per skirtingų šokių stilių technikas ir kūrybines užduotis. Gilinsimės į save, kitą, kūnus ir mintis. Taip pat, valandą paskirsime pažintims ir teorinėms žinioms apie skirtingus šokių stilius, kūrėjus, šokėjus, įkvėpėjus.

Kur? G House

Kada? Liepos 1-4 d.

renginiai kultūra koncertai menas paskaitos ekskursijos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilnius gali vėl didžiuotis išleidžiantis daugiausiai šimtukininkų abiturientų Lietuvoje – vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti net 701 mokiniui, o 165 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų, 40 šimtukininkų daugiau nei pernai. Geriausiai mokyklą baigusiems vilniečiai Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė padėkos raštus. „Dėkoju kuriantiems ir dar kursiantiems Vilniaus ateitį. Tikiu, kad su Jūsų talentu, sunkiu...
Įvykiai
Šią savaitę baigiasi du mėnesius trukusios kūrybinės dirbtuvės senjorams. Pasitelkdami 3D modeliavimo ir spausdinimo technologijas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ sostinės senjorai kūrė šviestuvus, kurie taps išskirtiniu dekoro akcentu ir papuoš jų namų erdves. „Mums, kaip organizatoriams, buvo nauja patirtis dirbti su vyresnio amžiaus žmonėmis. Anksčiau daugiausia dirbome su moksleiviais...
Interviu
Jau liepos 17 d. Saulius Petreikis kartu su grupe debiutuos koncertų cikle „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ Kaune, o liepos 21 d. multiinstrumentalisto atliekamą muziką bus galima išgirsti Kairėnų vasaros festivalyje Vilniuje, kur jis pasirodys kartu su įspūdingu „World Orchestra“ projektu. Belaukiant koncertų pasikalbėjome su Sauliumi apie jo turiningą vasarą, netradicinį projektą „World Orchestra“ ir koks yra jam ypatingas klausytojas. Papasakoki, kuo ši...
Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujuoju treneriu paskirtas 52-ejų portugalas Joao Martinsas. Darbą su komanda jis pradės jau šį vakarą. J. Martinsas puikiai pažįsta Lietuvos futbolą – treneris kelerius metus dirbo Kauno „Stumbro“ trenerių štabe. Šį sezoną portugalo treniruojama Kauno ekipa vienu metu netgi pirmavo A lygoje nepaisant to, kad klubą slėgė finansiniai sunkumai. J. Martinsas profesionalaus futbolininko karjeroje dešimt sezonų žaidė Madeiros...
Švietimas
2019 m. pradžioje Vilniaus universiteto (VU) Tarybai patvirtinus biudžetą ir papildomus 200 tūkst. eurų nukreipus į centralizuotą Mokslo skatinimo fondą, daugiausia šio fondo lėšų bus skiriama mokslininkų projektams įgyvendinti, taip pat jaunųjų mokslininkų mobilumui ir mokslininkų grupių kompetencijoms kelti. VU buvo skelbiami keturi konkursai: mokslinėms idėjoms įgyvendinti, mokslininkų ir tyrėjų grupių kompetencijoms ugdyti, jaunųjų mokslininkų ir kitų...
Sportas
Prieš pat sezoną Valdui Urbonui tapus Lietuvos rinktinės treneriu, M. Zubas sutiko padėti Vilniaus klubui ir sugrįžo į „Žalgirį“. Trenerio iš Lenkijos sutartis galiojo iki sezono pabaigos, bet buvo numatyta galimybė vasarą nutraukti kontraktą. Šia galimybe M. Zubas pasinaudojo - sutartis nutraukta abipusiu sutarimu. „Žalgiris“ dėkoja treneriui už atliktą darbą šiame sezone ir linki sėkmės ateityje.
Įvykiai
Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves. Iš stacionarios gertuvės galima prisipilti vandens į savo nešiojamą gertuvę ar kitą daugkartinę tarą, tiesiog vietoje atsigerti iš fontanėlio ar pagirdyti savo augintinį iš apačioje esančios mažos gertuvėlės. „Viešosiose miesto erdvėse įrengdami stacionarias gertuves skatiname gerti tyrą V...
Video
Sostinėje šiandien vyko keletą valandų trukęs pirmasis Lietuvoje hibridinis miesto atsparumo testas „Gedimino legionas“. Tai buvo veiksmo kupinos neeilinės pratybos, kurios miestui padėjo pasitikrinti, kaip savivaldybės įmonės pasiruošusios kritiniais atvejais pačios spręsti ypatingas situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes, kaip operatyviai ir sklandžiai pavyksta koordinuoti tarpusavio veiksmus, pasitelkti kitų tarnybų ir gelbėtojų pagalbą. Buvo pasite...
Įvykiai
Per 2019 m. birželio mėn. Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose išgelbėti 24 skęstantieji (iš jų 18 vaikai), pirmoji medicininė pagalba suteikta 87 kartus (iš jų vaikams – 36 kartus), neatsargiems poilsiautojams 3 kartus teko kviesti greitosios medicininės pagalbos profesionalus. Šiuo metu gelbėtojai daugiau laiko skiria paplūdimių teritorijų priežiūrai ir tvarkymui po vasaros liūčių.