Petro ir Povilo bažnyčia švenčia 349-erių metų sukaktį

vilniusgo.lt nuotr.

Kukli, bet stilinga barokinio stiliaus bažnyčia, įsikūrusi Antakalnyje, stovi jau nuo šešioliktojo amžiaus. Vakar, birželio 29-ąją, ji šventė savo 349-erių metų gimtadienį. Lygiai prieš tiek metų lenkų architektai pradėjo bažnyčios statybas. 

Šiek tiek atokiau nuo miesto centro esanti bažnyčia mažai nukentėjo nuo gaisrų ir karų. Jos statybos darbų iniciatorius buvo Lietuvos ir Abiejų Tautų Respublikos politinis veikėjas, kilęs iš Lietuvos bajorų Pacų Gozdavos herbo giminės – Mykolas Kazimieras Pacas. Pasak istorijos šaltinių, idėja šiame rajone statyti bažnyčia kilo, kai buvo nuspręsta atsidėkoti Dievui už laimingą išsigelbėjimą karo su Maskva metu.

Kertinis marmurinis bažnyčios akmuo buvo atgabentas net iš Lenkijos sostinės Krokuvos ir išsiskyrė iškaltu užrašu lotynų kalba.

Sekmadienį šia proga bažnyčioje vyks šventiniai atlaidai. Būtina paminėti, kad pamaldos šioje bažnyčioje vyksta dvejomis kalbomis – lietuvių ir lenkų.

  • Šiokiadieniais mišios lietuvių kalba vyksta 7:00, 7:30, 18:00 val., lenkų kalba - 17:00 val.
  • Sekmadieniais mišios lietuvių kalba vyksta 7:30, 10:00, 11:30, 18:00 val., lenkų kalba - 8:30 ir 13:00 val.
9 peržiūros birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.