Ką svarbu žinoti perkūnijos metu?

BNS nuotr., Daiva Jokūbaitytė
BNS nuotr.

Šiandien visoje Lietuvoje prognozuojamas didelis debesuotumas, lietus, griaustinis. Sostinėje lietus gyventojus žadino nuo pat 5 val. ryto, o apie 8 val. dangus užtemo tarsi vėlų žiemos vakarą. Esant tokioms oro sąlygoms naudinga nepamiršti, kaip elgtis škvalo ir perkūnijos metu.

1 taisyklė – nesiartinkite prie metalinių detalių ar elektros įrenginių. Pastaruosius rekomenduojama išjungti iš elektros lizdų vos išgirdus pirmąjį griaustinį.

2 taisyklė – pastebėję pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, nedelsiant apie tai praneškite ESO trumpuoju numeriu 1802 (+37061121802) arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas.

3 taisyklė – saugokitės ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios gali būti pavojingos gyvybei, o atsidūrę prie aukštos įtampos šaltinio judėkite mažais žingsneliais, laikydami koją prie kojos. Žingsniuojant įprastai kyla pavojus gauti smūgį.

4 taisyklė – nutrūkęs elektros laidas gali užkristi ant automobilio, todėl tokiu atveju saugiau būtų likti jo viduje. Guminės padangos, veikiančios kaip izoliacinė priemonė, neleidžia susidaryti elektros grandinei.

visuomenė perkūnija orai saugumas taisyklės
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,839