Sostinės savivaldybė rengiasi pirkti 38 socialinius būstus

Sostinės Taryba vakar galutinai nusprendė įsigyti 38 nenaujus socialinius būstus. Planuojama, jog penkiolikoje Vilniaus mikrorajonų išsidėstę būtai bus įsigyti dar iki metų pabaigos.

Nutarime nurodoma, kad 25-35 ir 35-48 kv. metrų ploto būstai privalo būti tvarkingi, turėti vandentiekį, kanalizaciją, elektrą, tvarkingus dokumentus, negali būti įkeisti ar dėl jų vykti teisiniai ginčai.

Reikalavimuose numatoma, kad pastatai, kuriuose yra butai, nebūtų pastatyti vėliau nei 1997-aisiais, kaina už vieną kvadratinį metrą neturėtų viršyti 1100-1500 eurų.

Sostinės vicemero Gintauto Palucko teigimu, tiek socialinių butų Vilniuje vienu metu perkama pirmą kartą. Iniciatyvos tikslas - sumažinti laukiančiųjų socialinio būsto eilę. Šiuo metu tokių asmenų Vilniuje yra apie 2 tūkst., dalis jų būsto laukia ilgiau nei 15 metų.

Anot vicemero, siekiama, kad savivaldybės galėtų išsinuomoti būstą rinkoje ir pernuomoti jį socialiai remtiniems asmenims, panaudojant dalį valstybės dotacijų, skiriamų kompensacijoms už socialinio būsto nuomą.

Sostinės savivaldybė rengiasi pirkti 38 socialinius būstus, nuotrauka-1
BNS nuotr.
socialiniaibūstai savivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842