Rytas sostinėje: nuo išgraužtų gatvių iki pasiplaukiojimo pripučiamomis valtimis

Ketvirtadienio rytas sostinėje virto tikru chaosu. Vos išaušus prasidėjęs stiprus lietus Vilniaus gatves pavertė transportui neįveikiamais baseinais ir sukėlė ne vieną avarinę situaciją, kurią vis dar bando išspręsti kelininkai ir kiti, už miestiečių gerbūvį atsakingi, darbuotojai.

Prasidėjusi stipri liūtis, visų pirma, užtvindė Žvėryno rajoną. Pirmieji į darbus keliaujantys sostinės gyventojai socialiniame tinkle Facebook dar ankstų rytą suskubo dalintis įspūdingais vaizdais iš T.Narbuto gatvės.

Facebook nuotr.

Netrukus liūties pasekmės gerokai sunerimti privertė ir keliaujančius naujuoju Vilniaus aplinkkeliu. Nuo didelio vandens kiekio pradėjo čiuožti pastarojo šlaitai - audeklu užtvirtini šlaitai užkimšo nuotekų surinkimo tarpus, todėl stipriai pakilęs vandens lygis atliko savo darbą.

Ne juokais miesto valdžią ir už kelius atsakingas tarnybas sunerimti privertė P.Vileišio bei Pelesos gatvėse atsivėrusios duobės, sukeldamos pavojų ne tik transporto priemonėms, bet ir pėstiesiems.

Gausaus lietaus pasekmių neišvengė ir tie, kurie lietingą rytą liko namuose - vanduo užsėmė ne vieno sostinės daugiabučio požeminius garažus, daugelis gyventojų liko be elektros.

Nors ekstremalios situacijos Vilniaus miesto savivaldybė kol kas skelbti neketina, pasak Vilniaus miestą tvarkančios ir avarines situacijas likviduojančios įmonės UAB „Grinda“ vadovo Kęstučio Vaicekiūčio, iki ekstremalios arba kritinės situacijos paskelbimo trūksta tik vieno centimetro kritulių.

Vis dėlto gausi ketvirtadienio liūtis ne tik sukėlė problemų, bet ir pažadino sostinės gyventojų fantaziją. Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nuotraukos, kuriose užfiksuoti gumine valtimi sostinės gatvėmis plaukiojantys vaikinai. Kaip paaiškėjo vėliau, pasiplaukioti gatvėmis su bičiuliu Dariumi Navicku nusprendė keliautojas Juozapas Žygas. Pasak vyrų, spontaniškai kilusi idėja privertė nusišypsoti ne tik juos pačius, bet ir daugelį praplaukiančių automobiliu.

J.Švedienės nuotr.

Ne maža atrakcija tapo ir vaizdo įrašai iš sostinės viešojo transporto. Čia keleiviai jautėsi lyg kiaurose valtyse, kai dėl kylančio vandens lygio buvo priversti kelti kojas ant troleibusų ir autobusų sėdynių.

Vilniaus miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus Virginijaus Paužos teigimu, šiuo metu viešojo transporto veikimas maksimaliai atnaujintas, o visos Vilniaus gatvės daugiau mažiau yra pravažiuojamos. Tačiau, pasak V.Paužos, jei liūtis tęsis, pasekmės sostinėje gali būti neprognozuojamos.

liūtis Vilnius ekstremalisituacija potvynis aplinkkelis P.Vileišiogatvė Pelesosgatvė guminėvaltis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilnius gali vėl didžiuotis išleidžiantis daugiausiai šimtukininkų abiturientų Lietuvoje – vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti net 701 mokiniui, o 165 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų, 40 šimtukininkų daugiau nei pernai. Geriausiai mokyklą baigusiems vilniečiai Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė padėkos raštus. „Dėkoju kuriantiems ir dar kursiantiems Vilniaus ateitį. Tikiu, kad su Jūsų talentu, sunkiu...
Įvykiai
Šią savaitę baigiasi du mėnesius trukusios kūrybinės dirbtuvės senjorams. Pasitelkdami 3D modeliavimo ir spausdinimo technologijas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ sostinės senjorai kūrė šviestuvus, kurie taps išskirtiniu dekoro akcentu ir papuoš jų namų erdves. „Mums, kaip organizatoriams, buvo nauja patirtis dirbti su vyresnio amžiaus žmonėmis. Anksčiau daugiausia dirbome su moksleiviais...
Interviu
Jau liepos 17 d. Saulius Petreikis kartu su grupe debiutuos koncertų cikle „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ Kaune, o liepos 21 d. multiinstrumentalisto atliekamą muziką bus galima išgirsti Kairėnų vasaros festivalyje Vilniuje, kur jis pasirodys kartu su įspūdingu „World Orchestra“ projektu. Belaukiant koncertų pasikalbėjome su Sauliumi apie jo turiningą vasarą, netradicinį projektą „World Orchestra“ ir koks yra jam ypatingas klausytojas. Papasakoki, kuo ši...
Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujuoju treneriu paskirtas 52-ejų portugalas Joao Martinsas. Darbą su komanda jis pradės jau šį vakarą. J. Martinsas puikiai pažįsta Lietuvos futbolą – treneris kelerius metus dirbo Kauno „Stumbro“ trenerių štabe. Šį sezoną portugalo treniruojama Kauno ekipa vienu metu netgi pirmavo A lygoje nepaisant to, kad klubą slėgė finansiniai sunkumai. J. Martinsas profesionalaus futbolininko karjeroje dešimt sezonų žaidė Madeiros...
Švietimas
2019 m. pradžioje Vilniaus universiteto (VU) Tarybai patvirtinus biudžetą ir papildomus 200 tūkst. eurų nukreipus į centralizuotą Mokslo skatinimo fondą, daugiausia šio fondo lėšų bus skiriama mokslininkų projektams įgyvendinti, taip pat jaunųjų mokslininkų mobilumui ir mokslininkų grupių kompetencijoms kelti. VU buvo skelbiami keturi konkursai: mokslinėms idėjoms įgyvendinti, mokslininkų ir tyrėjų grupių kompetencijoms ugdyti, jaunųjų mokslininkų ir kitų...
Sportas
Prieš pat sezoną Valdui Urbonui tapus Lietuvos rinktinės treneriu, M. Zubas sutiko padėti Vilniaus klubui ir sugrįžo į „Žalgirį“. Trenerio iš Lenkijos sutartis galiojo iki sezono pabaigos, bet buvo numatyta galimybė vasarą nutraukti kontraktą. Šia galimybe M. Zubas pasinaudojo - sutartis nutraukta abipusiu sutarimu. „Žalgiris“ dėkoja treneriui už atliktą darbą šiame sezone ir linki sėkmės ateityje.
Įvykiai
Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves. Iš stacionarios gertuvės galima prisipilti vandens į savo nešiojamą gertuvę ar kitą daugkartinę tarą, tiesiog vietoje atsigerti iš fontanėlio ar pagirdyti savo augintinį iš apačioje esančios mažos gertuvėlės. „Viešosiose miesto erdvėse įrengdami stacionarias gertuves skatiname gerti tyrą V...
Video
Sostinėje šiandien vyko keletą valandų trukęs pirmasis Lietuvoje hibridinis miesto atsparumo testas „Gedimino legionas“. Tai buvo veiksmo kupinos neeilinės pratybos, kurios miestui padėjo pasitikrinti, kaip savivaldybės įmonės pasiruošusios kritiniais atvejais pačios spręsti ypatingas situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes, kaip operatyviai ir sklandžiai pavyksta koordinuoti tarpusavio veiksmus, pasitelkti kitų tarnybų ir gelbėtojų pagalbą. Buvo pasite...
Įvykiai
Per 2019 m. birželio mėn. Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose išgelbėti 24 skęstantieji (iš jų 18 vaikai), pirmoji medicininė pagalba suteikta 87 kartus (iš jų vaikams – 36 kartus), neatsargiems poilsiautojams 3 kartus teko kviesti greitosios medicininės pagalbos profesionalus. Šiuo metu gelbėtojai daugiau laiko skiria paplūdimių teritorijų priežiūrai ir tvarkymui po vasaros liūčių.