Viešojo transporto pokyčiai: naujos bilietų rūšys ir mažesnės kainos

Liepos 1 d. sostinės viešasis transportas keleivius pasitinka patraukliomis naujienomis – ne tik mažėja ilgalaikių – 90 dienų ir ilgesnės trukmės – bilietų kainos, bet ir atsiranda naujos bilietų rūšys. Tikimasi, kad nuo šiol keliaujantieji viešuoju transportu galės sutaupyti, o tai paskatins ir kitus išbandyti sostinės autobusus ir troleibusus.

Nuo liepos populiariausių, 30 ir 60 minučių, bilietų kainos mažėja arba keičiasi itin nežymiai – vos 1 euro centu. Tuo tarpu 30 dienų bilieto kaina bus aiškesnė – suapvalinama iki sveiko skaičiaus - nuo 28,96 iki 29 eurų (galioja visomis dienomis) ir nuo 26,07 iki 26 eurų (galioja tik darbo dienomis).

Pasak SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovo Vaidoto Meškausko, nors viešojo transporto bilietų kainos ir peržiūrimos bent kartą per metus, iki šiol galiojusios bilietų, ypač – ilgalaikių, kainos neatitiko viešojo transporto keleivių poreikių.

„Nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujoms kainoms, jeigu įsigysite 3 mėnesių ir ilgesnės trukmės bilietą už jį mokėsite mažiau – tai ypač pajausite perkant naująjį 365 dienų bilietą, nes per metus bus galima sutaupyti beveik 40 eurų. Pastarasis bilietas – itin patraukli galimybė Vilniuje veikiančioms įmonėms, kurios taip galėtų paskatinti savo darbuotojus į darbą atvykti viešuoju transportu. Jau dabar apie 400 įmonių darbuotojai į darbą atvyksta naudodamiesi įmonių pildomais viešojo transporto bilietais“,– sako V. Meškauskas.

Iki rugpjūčio 31 d. imtinai keleiviai galės važiuoti Vilniaus viešuoju transportu naudodamiesi iš anksto įsigytais senojo nominalo 1, 3 arba 10 dienų terminuotuosius elektroninius bilietus. Nuo rugsėjo 1 d. senojo nominalo 1, 3 arba 10 dienų terminuotieji elektroniniai bilietai nebegalios. Visi kiti bilietai – 30 dienų ir ilgesnės trukmės – galios iki juose nurodyto galiojimo termino pabaigos. Tuo tarpu iki liepos 1 d. įsigytus trumpalaikius – 30 ir 60 minučių trukmės – senojo nominalo elektroninius bilietus bus galima aktyvinti neribotą laiką.

Vienkartinių bilietų, kuriuos galima įsigyti iš viešojo transporto vairuotojų, kainos nesikeis – jie ir toliau kainuos 1 eurą. Turintys teisę į važiavimo viešuoju transportu lengvatas vienkartinius bilietus, kaip įprastai, galės įsigyti su 50 proc. ir 80 proc. nuolaidomis.

Artimiausiu metu vilniečius ir miesto svečius pasitiks ir kita svarbi naujovė – kombinuotos kelionių jungties – „Statyk ir važiuok“ (angl. „Park and Ride“) – bilietas. Šio bilieto kaina sieks 2 eurus, ir juo bus galima naudotis jau šią vasarą atidarius pirmąsias kombinuotos kelionių jungties aikšteles.

„Jau kitą mėnesį pagrindinėse privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose planuojame įrengti pirmąsias tris „Statyk ir važiuok“ sistemos aikšteles, kuriose vairuotojai galės palikti savo automobilį ir savo kelionę toliau tęsti viešuoju transportu. Šių aikštelių tikslas yra skatinti vairuotojus atsisakyti asmeninio transporto kelionėms į centrinę miesto dalį, dėl ko sumažės stovėjimo vietų apkrovos, spūstys, užterštumas. Sutaupys ir patys vairuotojai – nereikės mokėti vietinės rinkliavos už stovėjimą centre, kai automobilis bus saugiai paliktas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje“, – privalumus vardija SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų vadovas V. Meškauskas.

„Statyk ir važiuok“ bilietu bus patogu naudotis sostinės pakraščiuose gyvenantiems asmenims, kurių kelionė automobiliais yra namai–darbas–namai maršrutu, o automobiliai statomi geltonojoje ir žaliojoje zonose ar paliekami prie didžiųjų prekybos centrų.

Naujasis 5 dienų bilietas, kurio kaina – 12 eurų, bus patrauklus dirbantiems Vilniuje 5 darbo dienas ar ilgiau nei 3 dienoms į sostinę atvykstantiems svečiams. Šiek tiek brangs 1, 3 ir 10 dienų bilietai, kurie daugiausia orientuoti į miesto svečius – jais naudojasi vos 1,6 proc. keleivių.

Nuo liepos 1 d. įsigalios šios bilietų kainos:

Bilieto rūšis

Kaina, Eur

30 min. bilietas

0,65

30 min. bilietas (su 50 proc. nuolaida)

0,33

30 min. bilietas (su 80 proc. nuolaida)

0,13

60 min. bilietas

0,90

60 min. bilietas (su 50 proc. nuolaida)

0,45

60 min. bilietas (su 80 proc. nuolaida)

0,18

30 dienų bilietas

29,00

30 dienų bilietas (su 50 proc. nuolaida)

14,50

30 dienų bilietas (su 80 proc. nuolaida)

5,80

30 dienų bilietas (darbo dienomis)

26,00

30 dienų bilietas (darbo dienomis, su 50 proc. nuolaida)

13,00

30 dienų bilietas (darbo dienomis, su 80 proc. nuolaida)

5,20

90 dienų bilietas

81,00

90 dienų bilietas (darbo dienomis)

72,00

180 dienų bilietas

157,00

180 dienų bilietas (darbo dienomis)

140,00

270 dienų bilietas

235,00

270 dienų bilietas (darbo dienomis)

208,00

365 dienų bilietas

310,00

365 dienų bilietas (darbo dienomis)

275,00

1 dienos bilietas

5,00

3 dienų bilietas

8,00

5 dienų bilietas

12,00

10 dienų bilietas

15,00

„Statyk ir važiuok“ bilietas

2,00

Vilniaus miesto savivaldybė
visuomenė viešasistransportas autobusai Vilniausviešasistrasnportas bilietai kainos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...
Temos naujienos