Sostinėje startuoja folkloro festivalis „Baltica“

Liepos 4-9 dienomis sostinėje šurmuliuos tarptautinis folkloro festivalis „Baltica“. Festivalį rengia trys Baltijos šalys – Latvija, Estija ir Lietuva. Šių metų programoje numatyta daugiau kaip 30 įvairaus pobūdžio renginių: šokiai, šalių tradicijų pristatymas, tautinių kostiumo dirbtuvės.

Svarbu paminėti, kad tautos unikalumą ir savitumą pristatys Estijos, Brazilijos, Graikijos, Indijos, Ispanijos, Japonijos, Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Ukrainos bei Lietuvos kolektyvai.

Renginio tema — „Mes ir gamta“. Tokia idėja norima pabrėžti, kad būtina išsaugoti tradicijas ir gamtos, kaip gyvo organizmo, suvokimą. Kadangi gamta - gyvybės ir kūrybinio įkvėpimo šaltinis – šį kartą festivalio dalyviai paruošė įspūdingą programą.

Bus galima pasiklausyti paukščių giesmių ir vėjo ošimo įkvėptos melodijos arba aukštai kalnuose užgimusios dainos.

Be to, vyks senovės padavimus ir legendas pasakojantys pasirodymai, nacionalinės virtuvės pristatymai bei kilimų iš spalvingų gėlių kūrimas.

Kūrinius japoniškomis kanklėmis pristatys japonų styginių instrumentų grupė „Minenokai“, o japoniškų šokių grupė „Chidorikai“ atliks kabuki teatro šokį „Nihon bujo“. Dar vieni šių metų festivalio svečiai - Džiuzepės Garibaldžio folkloro grupė iš Brazilijos, garsėjanti Pietų Amerikos etniniais šokiais.

Renginyje „Baltica 2017“ pasirodys ir tradicinių šokių grupė iš Graikijos, pristatysianti tradicinius Makedonijos ir Trakijos šokius bei kostiumus. Taip pat atvyksta folkloro grupė „Dagö“ iš Estijos, šokių grupė „Folks of Bengal“ iš Indijos, folkloro grupė „Alto Aragón“ iš Ispanijos. Maža to, stebins vaikų ir jaunuolių folkloro grupė „Corazones Que Danzan“ iš Meksikos, Uotankių folkloro ansamblis iš Latvijos, folkloro ansamblis „Mystkowianie“ iš Lenkijos, folkloro grupės „Spivanochky“ ir „Chervona Kalyna“ iš Ukrainos.

Didžiausias šalies folkloro festivalis „Baltica“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras, vyksta ne tik Vilniuje, bet ir kitose miestuose – Birštone, Širvintose, Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Aukštaitijos nacionaliniame parke Palūšėje, Molėtų, Panevėžio, Kauno ir Šakių rajonuose.

Būtina paminėti, kad visi festivalio renginiai yra nemokami.

Ką įdomaus bus pamatyti veikti Vilniuje?

Liepos 4 d. festivalio ugnies įkūrimas ant Verkių piliakalnio – 19.00 val.

Liepos 5 d. pasirodymai Gedimino prospekte, Katedros, Vinco Kudirkos aikštėse – 16 val. ir Pradžios koncertas „Gamta gimta“ Kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6) – 18.00 val.

Liepos 6 d. (10.00 val.) floristinių kilimų „Žydintys ženklai“ kūrimas, skirtas Tautinio kostiumo metams, Bernardinų sode.

Liepos 7 d. Augmenijos, gyvūnijos diena – kūrybinė laboratorija Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8) – 10.00 val. Festivalio miestelis Bernardinų sode: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai – 15.00 val., floristinių kilimų ekspozicijos „Žydintys ženklai“ atidarymas, gražiausio kilimo rinkimai – 18.00 val., koncertas ir vakaronė – 19.00 val., video klubas „Baltica“ Lietuvos nacionaliniame kultūros centre – 21.00 val.

Liepos 8 d. dangaus ir žemės diena – kūrybinė laboratorija Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8) – 10.00 val. Festivalio miestelis Bernardinų sode: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai, vaikų sala – 14.00 val., koncertas ir vakaronė – 19.00 val., video klubas „Baltica“ Lietuvos nacionaliniame kultūros centre – 21.00 val.

Liepos 9 d. gamtos ir žmogaus diena – tradicinių giesmių valanda Bernardinų bažnyčioje (Maironio g. 10) – 12.00 val. Festivalio miestelis Bernardinų sode: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai, vaikų sala – 14.00 val., pabaigos koncertas ir vakaronė – 19.00 val.

kultūra renginys folfloras festvalis tradicijos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...