Sostinėje startuoja folkloro festivalis „Baltica“

Liepos 4-9 dienomis sostinėje šurmuliuos tarptautinis folkloro festivalis „Baltica“. Festivalį rengia trys Baltijos šalys – Latvija, Estija ir Lietuva. Šių metų programoje numatyta daugiau kaip 30 įvairaus pobūdžio renginių: šokiai, šalių tradicijų pristatymas, tautinių kostiumo dirbtuvės.

Svarbu paminėti, kad tautos unikalumą ir savitumą pristatys Estijos, Brazilijos, Graikijos, Indijos, Ispanijos, Japonijos, Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Ukrainos bei Lietuvos kolektyvai.

Renginio tema — „Mes ir gamta“. Tokia idėja norima pabrėžti, kad būtina išsaugoti tradicijas ir gamtos, kaip gyvo organizmo, suvokimą. Kadangi gamta - gyvybės ir kūrybinio įkvėpimo šaltinis – šį kartą festivalio dalyviai paruošė įspūdingą programą.

Bus galima pasiklausyti paukščių giesmių ir vėjo ošimo įkvėptos melodijos arba aukštai kalnuose užgimusios dainos.

Be to, vyks senovės padavimus ir legendas pasakojantys pasirodymai, nacionalinės virtuvės pristatymai bei kilimų iš spalvingų gėlių kūrimas.

Kūrinius japoniškomis kanklėmis pristatys japonų styginių instrumentų grupė „Minenokai“, o japoniškų šokių grupė „Chidorikai“ atliks kabuki teatro šokį „Nihon bujo“. Dar vieni šių metų festivalio svečiai - Džiuzepės Garibaldžio folkloro grupė iš Brazilijos, garsėjanti Pietų Amerikos etniniais šokiais.

Renginyje „Baltica 2017“ pasirodys ir tradicinių šokių grupė iš Graikijos, pristatysianti tradicinius Makedonijos ir Trakijos šokius bei kostiumus. Taip pat atvyksta folkloro grupė „Dagö“ iš Estijos, šokių grupė „Folks of Bengal“ iš Indijos, folkloro grupė „Alto Aragón“ iš Ispanijos. Maža to, stebins vaikų ir jaunuolių folkloro grupė „Corazones Que Danzan“ iš Meksikos, Uotankių folkloro ansamblis iš Latvijos, folkloro ansamblis „Mystkowianie“ iš Lenkijos, folkloro grupės „Spivanochky“ ir „Chervona Kalyna“ iš Ukrainos.

Didžiausias šalies folkloro festivalis „Baltica“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras, vyksta ne tik Vilniuje, bet ir kitose miestuose – Birštone, Širvintose, Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Aukštaitijos nacionaliniame parke Palūšėje, Molėtų, Panevėžio, Kauno ir Šakių rajonuose.

Būtina paminėti, kad visi festivalio renginiai yra nemokami.

Ką įdomaus bus pamatyti veikti Vilniuje?

Liepos 4 d. festivalio ugnies įkūrimas ant Verkių piliakalnio – 19.00 val.

Liepos 5 d. pasirodymai Gedimino prospekte, Katedros, Vinco Kudirkos aikštėse – 16 val. ir Pradžios koncertas „Gamta gimta“ Kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6) – 18.00 val.

Liepos 6 d. (10.00 val.) floristinių kilimų „Žydintys ženklai“ kūrimas, skirtas Tautinio kostiumo metams, Bernardinų sode.

Liepos 7 d. Augmenijos, gyvūnijos diena – kūrybinė laboratorija Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8) – 10.00 val. Festivalio miestelis Bernardinų sode: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai – 15.00 val., floristinių kilimų ekspozicijos „Žydintys ženklai“ atidarymas, gražiausio kilimo rinkimai – 18.00 val., koncertas ir vakaronė – 19.00 val., video klubas „Baltica“ Lietuvos nacionaliniame kultūros centre – 21.00 val.

Liepos 8 d. dangaus ir žemės diena – kūrybinė laboratorija Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8) – 10.00 val. Festivalio miestelis Bernardinų sode: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai, vaikų sala – 14.00 val., koncertas ir vakaronė – 19.00 val., video klubas „Baltica“ Lietuvos nacionaliniame kultūros centre – 21.00 val.

Liepos 9 d. gamtos ir žmogaus diena – tradicinių giesmių valanda Bernardinų bažnyčioje (Maironio g. 10) – 12.00 val. Festivalio miestelis Bernardinų sode: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai, vaikų sala – 14.00 val., pabaigos koncertas ir vakaronė – 19.00 val.

kultūra renginys folfloras festvalis tradicijos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Savivalda
Vilnius ne tik labai jaunas ir greitas, bet ir visiems rūpestingas, atviras miestas, kuriame vertinama pagalba, bendrystė ir noras pasišvęsti kitiems. Kurdama draugiško senatvei miesto darbo grupę, sostinės savivaldybė siekia, kad Vilniuje būtų visiems patogu gyventi visapusišką šviesų ir orų gyvenimą. Ką veiksime? Kursime naujas ir gerinsim jau teikiamų paslaugų prieinamumą, kad mūsų miestas taptų patogesnis vyresnio amžiaus vilniečiams. Padėsime sostinės...
Laisvalaikis
Birželio 24 d. 18 val. Sigito Gedos alėjoje (Taikos g. 60) Jonines švęsim išmaniai: paparčio žiedo ieškosim pasitelkdami išmaniuosius telefonus, gavę užduotis jas narpliosim, kol pasieksime finišą. Susitikime išmaniojoje Jonė’mon’19 šventėje!
Eismo ribojimai
llgąjį Joninių savaitgalį, švenčiant Jonines, Vilniaus centre išaugs pėsčiųjų srautai, o Vilniaus gatvė taps pėsčiųjų zona. Sostinės savivaldybė kviečia keliauti į renginius, pasivaikščioti Senamiestyje pėsčiomis arba rinktis dviračius, paspirtukus. Nuo birželio 21 d. 19 val. iki birželio 24 d. 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Vilniaus gatvės dalyje tarp Islandijos ir Labdarių gatvės. Svarbu žinoti Labdarių, Totorių gyventojams: privažiuoti prie na...
Įvykiai
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą. Savivaldybės surengtoje patariamojoje apklausoje šį pavadinimą rinkosi 18 proc. dalyvių. Antroje vietoje atsidūrė siūlymas erdvę vadinti Jurgio Viščako skveru (13,6 proc.). Toliau rikiavosi Šiaudinės parkas (13,1 proc.) ir Kintų skveras (10 proc.). „Viena seni...
Įvykiai
Nuo birželio 22 d., šeštadienio, pradės galioti vasaros viešojo transporto eismo tvarkaraščiai – keisis daugelio sostinės autobusų ir troleibusų maršrutų išvykimo ir atvykimo laikai. Jie keičiami atsižvelgiant į prasidėjusį vasaros atostogų sezoną, kurio metu, kaip ir kasmet, natūraliai kinta keleivių srautai. Taip pat atsižvelgta ir į pačių vilniečių nuomonę, kurie gegužės mėnesį galėjo teikti pasiūlymus autobusų ir troleibusų tvarkaraščių korekcijoms. „P...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) įdiegė klientų informavimo sistemą, kuri leidžia klientus informuoti individualiai elektroniniu paštu ir mobiliuoju telefonu. VŠT – viena pirmųjų iš centralizuoto šilumos tiekimo įmonių, pradėjusi individualiai informuoti klientus jiems aktualiais klausimais. Prieš porą metų sukūrusi naują savitarnos svetainę, VŠT klientams pradėjo siųsti el. pašto pranešimus apie joje pateiktą informaciją,...
Įvykiai
Istorijos fakultetas – vienas mažiausių Vilniaus universitete (VU), todėl čia veikianti studentų ir dėstytojų bendruomenė yra ypač glaudi. Kaip teigia patys studentai, tai ne tik kuria gerą studijų atmosferą, bet ir leidžia sėkmingiau rasti savo kelią ir gilinti studijuojamo dalyko žinias. VU Istorijos fakultete kiekvienas gali rasti savo nišą – čia užauga ne tik archeologai ir mokslininkai, bet ir istorinių filmų ar kostiumų kūrėjų konsultantai. Stoti įkv...
Įvykiai
Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11 tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saugiau pasiekti Karoliniškių rajoną ar Pilaitės prospektą. „Pilaitė sparčiai plečiasi, todėl pastaruoju metu savivaldybė itin daug dėmesio skiria jos susisiekimo i...
Verslas
Šiuo metu Kalnėnų mikrorajone plėtojami didžiuliai visuomeninės ir komercinės paskirties projektai neatpažįstamai pakeis Liepkalnio gatvės sankryžą ir jos prieigas. Per artimiausius kelerius metus bus investuota apie 50 mln. eurų. Individualių namų sklypų kvartalą „Sklypai Kalnėnuose” plėtojantys verslininkai nuo šių metų pradžios pajuto ryškiai padidėjusį susidomėjimą galimybe apsigyventi šioje miesto dalyje. „Pirkimo bumas kilo vasarį. Per mėnesį trečdal...