Sostinėje medžio sužalota moteris kreipėsi į teismą

Į teismą kreipėsi sostinėje sunkiai medžio sužalota moteris, prašydama jai atlyginti 60 tūkst. eurų neturtinę žalą. Pasak ją atstovaujančio advokato, už želdinių, o kartu ir supuvusių medžių priežiūrą Vilniaus mieste yra atsakinga savivaldybė.

Praeivę medis sužalojo pernai birželio 17 dieną Vilniuje, netoli miesto centro esančiame Savanorių prospekte, šalia viešojo transporto stotelės „Simono Konarskio“.

„Aš tiesiog po darbo ėjau namo, eilinis penktadienis buvo, tiesiog ėjau pro šalį. Tik išėjau po darbo ir po 5 minučių pajutau stiprų smūgį į nugarą. Iš pradžių nesupratau, kas įvyko, tik išgirdau kalbant žmones telefonu ir kviečiant pagalbą bei sakant, kad „ant moters užkrito medis“. Šalia buvo moteris, suteikė pagalbą, prašė nejudėti. Atvažiavo greitoji ir išvežė į ligoninę“, – pasakojo A.Vitkauskaitė.

Medikai medžio sužalotai praeivei diagnozavo blauzdos kaulų ir šonkaulių, stuburo slankstelių lūžius, nugaros smegenų pažeidimas, dubens organų veiklos sutrikimą, kaukolės pamato priekinės daubos lūžimą.

Iki nelaimės A.Vitkauskaitė dirbo mokytoja Montessori metodo centre. Po nelaimės ji dar negali grįžti į darbovietę, nes dirbant su vaikais reikia daug judėti, o po nelaimės nukentėjusioji - prikaustyta invalido vežimėlyje.

„Buvau savarankiška – turėjau darbą, kelionės, išvykos, karjera...30 metų, o dabar esu priklausoma nuo kitų. Net higieninių dalykų negaliu atlikti, reikia pagalbos - viskas pasikeitė. Perdurtas plautis, lūžo šonkaulis, lūžo koja, patyriau galvos sutrenkimą, lūžo stuburo slanksteliai, buvo padarytos dvi stuburo operacijos“, – pasakojo nukentėjusioji.

Moteris teigė patyrusi išlaidas dėl gydymo, vežimėlio įsigijimo, tėvų namuose reikėjo pritaikyti duris, vonią ir kitas patalpas, kad pati galėtų judėti. Nemokamos reabilitacijos ji gali gauti tik kartą per metus – 24 dienas.

Nelaimę tyrė policija, pareigūnės aplankė ligoninėje besigydančią moterį, buvo aiškinamasi, tyčia ar netyčia įvyko nelaimė.

Pasak biologijos magistro, arboristo ekologo, ISA (International Society of Arboriculture) nario Sigito Algio Davenio, augalas buvo stipriai pažeistas puvinio, o tokios būklės medis yra labai pavojingas aplinkai. Egzistuoja didelė tikimybė atskilti šakoms nuo supuvusios kamieno, veikiant šakų spaudimui perlūžti kamienui į vienokio ar kitokio ilgio dalis su šakomis arba tiesiog perlūžti kelminėje dalyje, kas tikėtina ir įvyko 2016 metų birželio 17 dieną.

BNS
medis nelaimingasatsitikimas teismas savivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...